Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Ferdinando de Giorgi gotowy do batalii o polską kadrę

Ferdinando de Giorgi gotowy do batalii o polską kadrę

Kiedy Jacek Kasprzyk, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, oznajmił, że decyzją Zarządu PZPS nie przedłuży kontraktu ze Stephane’em Antigą, ruszyła giełda nazwisk z siatkarskiego świata, które zaczęły być dostrzegane jako potencjalni kandydaci na fotel trenerski. Jednym z nich jest Ferdinando de Giorgi, czyli autor sukcesu ZAKSY Kędzierzyn-Koźle w minionym sezonie.

Polski Związek Piłki Siatkowej od poniedziałkowego popołudnia czeka na oficjalne zgłoszenia trenerów, którzy chcieliby przejąć schedę po Stéphanie Antidze. Ferdinando de Giorgi na pewno stanie w szranki w batalii o miejsce głównodowodzącego w sztabie szkoleniowym biało-czerwonych. – Nie ma na świecie trenera, który nie chciałby poprowadzić polskiej kadry, ja oczywiście też – mówił Super Expressowi lubiany w kraju znad Wisły i Odry Włoch. – To bardzo interesująca propozycja, wspaniała okazja, by zostać trenerem jednej z najlepszych reprezentacji globu. Nie boję się presji wyniku. Ona nam towarzyszy zawsze. Nie da się wygrać wszystkiego, ale warto ciężko pracować. Mam pomysły, które wdrożyłbym w polskiej kadrze, ale najpierw muszę wszystko poznać od środka dodał popularny „Fefe”.Jego kandydatura  ma sporo zalet. Po roku pracy w Polsce Włoch doskonale zna polską ligę i graczy. Udowodnił, że szybko jest w stanie zbudować silny kolektyw. W kilka miesięcy stworzył w Kędzierzynie-Koźlu drużynę, która szturmem zdobyła ligę. Trener kadry nie może łączyć funkcji z pracą w klubie, ale z kręgów PZPS-u słychać, że związek mógłby poczekać do połowy przyszłego roku. Podobnie czekał na Antigę. Wybrany w październiku 2013 r. do pracy przystąpił po zakończeniu kariery zawodniczej w maju 2014 r.

Jestem gotowy do rozmów ze związkiem, chociaż podkreślam, że najpierw musiałbym wypełnić kontrakt z ZAKSĄ, który kończy mi się w maju – zaznaczył De Giorgi.

Podobnie jak Antiga, De Giorgi był znakomitym siatkarzem. Tak jak Francuz, karierę trenerską zaczynał jako czynny zawodnik. Ma na koncie ponad 300 spotkań w roli rozgrywającego reprezentacji Italii, z którą wywalczył trzy tytuły mistrza świata, mistrzostwo Europy i pięć razy wygrał Ligę Światową. Jako trener prowadził czołowe kluby włoskie, pracował także w Rosji. Od 2015 r. jest w ZAKSIE.

Artykuł dostępny w Super Expressie

źródło: Super Express

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-10-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved