Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Ferdinando de Giorgi: Taką ofertę otrzymuje się wyjątkowo rzadko

Ferdinando de Giorgi: Taką ofertę otrzymuje się wyjątkowo rzadko

fot. Sylwia Lis-Dubiel

Ferdinando de Giorgi po odejściu w grudniu z Jastrzębskiego Węgla w styczniu powrócił do Polski. Prowadzone przez niego Cucine Lube Civitanova pokonało w rozgrywkach Ligi Mistrzów ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle 3:0. – Podczas meczu w Gliwicach cały czas myślałem o dwóch latach, jakie spędziłem w Kędzierzynie. Atmosfera w zespole i wokół niego była świetna, co przyniosło dobre wyniki – stwierdził włoski szkoleniowiec.

Dużo kontrowersji wzbudziło odejście trenera Ferdinando de Giorgiego z Jastrzębskiego Węgla. – Niektórzy sugerują, że mam coś przeciwko Polsce albo że nie podobała mi się praca w Jastrzębiu. To bzdura. W waszym kraju pracowałem trzy lata, prowadząc kluby i reprezentację, i bardzo mi się tu podobało. Czas spędzony w Polsce był dla mnie wspaniałym doświadczeniem. W ostatnim czasie spędziłem poza Włochami jako trener prawie pięć lat, bo pracowałem też w Rosji i nagle otrzymałem znakomitą ofertę z mojego kraju. Włochy to moja ojczyzna, a Cucine Lube Civitanova to zespół, który zajmuje szczególne miejsce w moim sercu. Pracowałem w nim wcześniej pięć lat – wygrywałem mistrzostwo kraju, dwa razy sięgałem po krajowy puchar. Taką ofertę otrzymuje się wyjątkowo rzadko – powiedział Ferdinando de Girogi.



We wtorek w Gliwicach prowadzone przez włoskiego szkoleniowca Cucine Lube Civitanova pokonało ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. – Z ZAKSĄ dwa razy wywalczyłem mistrzostwo Polski i świetnie wspominam ten czas. Podczas meczu w Gliwicach cały czas myślałem o dwóch latach, jakie spędziłem w Kędzierzynie. Atmosfera w zespole i wokół niego była świetna, co przyniosło dobre wyniki – przyznał trener. – We Włoszech są w tej chwili cztery niesamowicie mocne drużyny: my, Modena, Trentino, które wygrało Klubowe Mistrzostwa Świata, oraz Perugia, mająca w składzie Wilfredo Leona. Myślę, że te zespoły są w tej chwili mocniejsze niż jakakolwiek polska drużyna. U was najsilniejsza jest ZAKSA, która w meczu z nami nie pokazała pełni swoich umiejętności. Myślę, że w końcu lepiej zacznie grać Skra Bełchatów, podoba mi się też projekt ONICO Warszawa. Gdy patrzę na całą PlusLigę, dochodzę do wniosku, że z miesiąca na miesiąc powolutku jest coraz mocniejsza – dodał Włoch.

źródło: przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-01-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved