Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Fenerbahce szykuje silny zespół

Fenerbahce szykuje silny zespół

fot. Michał Szymański

Światowa pandemia wstrzymała sport na całym świecie, zakończyła większość rozgrywek przed czasem i spowolniła mocno karuzelę transferową przed kolejnym sezonem. Ta jednak rozkręca się coraz bardziej. Nie inaczej jest w Turcji, gdzie kluby myślą już intensywnie o kolejnym sezonie. Tak jest w trzeciej ekipie rundy zasadniczej ligi siatkarek – Fenerbahce Stambuł.

Zarząd Fenerbahce Stambuł stara się utrzymać solidny trzon swojej drużyny, a także sprowadzić do klubu wzmocnienia. Jak podaje serwis Melhor do Volei w drużynie mają pozostać trzy niezwykle ważne dla niej zawodniczki – środkowe Eda Erdem Dundar i Bahar Toksoy Guidetti, a także rozgrywająca Naz Aydemir Akyol. Całej trójki nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Dundar i Akyol to zawodniczki to nie tylko trzon Fenerbahce, ale ważna część reprezentacji Turcji. Bahar Toksoy Guidetti również ma liczne występy w barwach narodowych, jednak karierę reprezentacyjną już za sobą. Bliska pozostania w klubie jest także Kubanka Melissa Vargas, więc wydaje się, że Fenerbahce w nowym sezonie będzie potrzebowało niewielu ruchów transferowych.



Wzmocnieniami mają być posiłki z ligi włoskiej. Sporo mówi się o przejściu do zespołu dwóch zawodniczek Igor Gorgonzola Novara – przyjmującej Megan Courtney oraz środowej Stefana Veljković.

źródło: inf. własna, worldofvolley.com

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved