Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Felix Koslowski: Mój zespół ma wielki charakter

Felix Koslowski: Mój zespół ma wielki charakter

Reprezentacja Niemiec zakończyła udział w mistrzostwach Europy na przegranym 2:3 z Polską ćwierćfinale. Co może być dużym rozczarowaniem po tym, jak podopieczne Felixa Koslowskiego wygrały rywalizację grupową pokonując w niej między innymi Rosję. Młody trener starał się sięgać po wszystkie możliwe argumenty i wszystkie możliwe zmiany, żeby pomóc swoim podopiecznym wygrać. To jednak nie zdało się na nic. Zwłaszcza w obliczu znakomitej dyspozycji Magdaleny Stysiak i Natalii Mędrzyk w polu serwisowym w trakcie piątego seta środowego meczu.

Z całą pewnością jestem w stanie powiedzieć, że na boisku nawiązaliśmy dziś dobrą walkę. Każdy z setów miał dobre i złe momenty. Mieliśmy dobre momenty w pierwszej odsłonie, które wykorzystaliśmy na naszą korzyść. Polska grała w drugim i trzecim secie bardzo dobrze. Dobrze atakowały i bardzo dobrze zagrywały. Nie myliły się też w przyjęciu. W trakcie czwartego seta udało nam się podnieść i wygrać pomimo straty punktowej. To dowód, że mój zespół ma wielki charakter. Potem w piątym secie mieliśmy na początku swoje szanse, ale potem w polu serwisowym pojawiła się zawodniczka z numerem 9 – Magdalena Stysiak. Ona posłała w cztery asy z rzędu, a moja linia przyjęcia robiła co mogła. Przy takich zagrywkach, z taką siłą nie było możliwe po prostu ich przyjąć. Gratuluje jej, że tym momentem praktycznie wprowadziła Polskę do półfinału – mówił po meczu zdenerwowany szkoleniowiec reprezentacji Niemiec.

Słowa Felixa Koslowskiego wypowiedziane do siatkarek w trakcie czwartego seta wywarły na nie spory wpływ. Podczas jednej z przerw na żądanie było słychać jak mówi w ich stronę – Jeśli będziecie grać tak dalej, to półfinał obejrzymy sobie w domu w tv. Ja chcę być w Ankarze, więc mi w tym pomóżcie, dobrze? – W trakcie czwartego seta był taki moment, gdy czuliśmy, że nie damy rady poradzić sobie z tym co dzieje się na boisku. Polska bardzo nas naciskała, dodatkowo mając przeciwko sobie takich kibiców nie jest łatwo się im przeciwstawić. Powiedziałem więc moim dziewczynom, że „ej dajcie wszystko co macie i dajcie z siebie 150%. Niech stanie się co ma stać”. Wyszliśmy i zaczęliśmy grać lepiej. To też chcę teraz przekazać zespołowi. Mogą wrócić do domu i muszą potrafić pogodzić się z dzisiejszym wynikiem. Walczyły do samego końca, powróciły, pokazały swój charakter. W tym turnieju przegraliśmy 2:3 jeden mecz i to przez niego nie jesteśmy w półfinale. To nie jest łatwe – zakończył trener Koslowski.