Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Felix Fischer latem zakończy karierę

Felix Fischer latem zakończy karierę

fot. CEV

33-letni środkowy Berlin Recycling Volleys – Felix Fischer podjął decyzję, że latem zakończy swoją siatkarską karierę. Doświadczony niemiecki środkowy dokończy jeszcze sezon w barwach swojego klubu, ale od sierpnia rozpocznie już zupełnie inny rozdział w swoim życiu. Będzie się kształcił w kierunku informatycznym w firmie Frey.

– Oczywiście nie jest to łatwe, a wręcz bolesne zamknąć grubą kreską rozdział pod tytułem „siatkówka”. Wkrótce będę miał już 34 lata i moja podatność na urazy, która towarzyszyła mi przez całą moją karierę, wcale nie będzie mniejsza. Wierzę, że podjąłem słuszną decyzję, że jestem w zgodzie ze samym sobą – mówi. – Ostatniego lata doszedłem do takiego punktu, kiedy poczułem, że nie jestem w stanie dać z siebie więcej jako siatkarz. To było pierwsze takie uczucie w mojej karierze i było to naprawdę trudne przeżycie. Nie oznaczało to jednak, że nie miałem motywacji – przyznał Fischer.

Felix Fischer praktycznie przez całą swoją karierę pozostał wierny jednemu klubowi, temu ze swojego rodzinnego miasta – Berlina. Jako młody zawodnik Fischer w 2002 roku zadebiutował w Bundeslidze, w barwach VCO Olympia Berlin, głównego ośrodka kształcącego młode talenty niemieckiej siatkówki. Rok później (2013) wraz np. Robertem Krommem reprezentował już barwy SCC Berlin. Stolicę Niemiec środkowy ten opuścił tylko na rok, w sezonie 2009/2010 wyjechał do Francji i reprezentował barwy Paris Volley. Potem wrócił do SCC Berlin (od 2011 roku już Berlin Recycling Volleys).Fischer z klubem ze swojego rodzinnego miasta zdobył pięć mistrzostw kraju (2004, 2012, 2013, 2014, 2016), trzy wicemistrzostwa (2008, 2011, 2015) i trzy brązowe medale. Jest duże prawdopodobieństwo, że w tym sezonie dołoży do swojego dorobku kolejny ligowy medal, który będzie na pewno ukoronowaniem jego kariery. – Mistrzostwo Niemiec to by było piękne zakończenie mojej kariery – przyznaje środkowy. Z Berlin Recycling Volleys Felix Fischer zdobył w ubiegłym roku Puchar Niemiec, a także Puchar CEV. W 2015 roku w Max Schmeling Halle odbyło się Final Four Ligi Mistrzów i na szyi Fischera zawisł brązowy medal tych rozgrywek. 39 razy Fischer wystąpił w barwach reprezentacji Niemiec.

źródło: berlin-recycling-volleys.de, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-02-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved