Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Felipe Fonteles wraca do Europy

Felipe Fonteles wraca do Europy

fot. Jacek Cholewa

Mistrz olimpijski z Rio de Janeiro, Felipe Fonteles, ponownie zagra w Europie. Przyjmujący Canarinhos przyjął ofertę Halkbanku Ankara. To będzie już druga przygoda popularnego Lipe w Turcji. W sezonie 2013/2014 reprezentował on barwy Fenerbahce Stambuł. Kolegami klubowymi Fontelesa będą chociażby Olieg Achrem, Dick Kooy i Ivan Miljković.

Felipe Fonteles po pobycie najpierw w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle, a następnie Fenerbahce Stambuł wrócił do Brazyli, gdzie reprezentował barwy Funvic Taubaté, z którym zajął w Superlidze trzecie miejsce. Teraz jednak Lipe ponownie zdecydował się na powrót do Europy. Po raz drugi w karierze wybór padł na Turcję, a konkretnie na mający wysokie aspiracje Halkbank Ankara. Obrońcy mistrzowskiego tytułu chcą po raz kolejny zdominować krajowe podwórko, a także namieszać w Lidze Mistrzów. Felipe Fonteles to obok Achrema, Kooya i Miljkovicia największa gwiazda zespołu.

Przypomnijmy, że w poprzednim sezonie barwy Halkbanku reprezentował kapitan reprezentacji Polski za czasów Stephane’a Antigi Michał Kubiak. Polski przyjmujący przeniósł się jednak do ligi japońskiej, Zespół opuścił także trener Lorenzo Bernardi, którego zastąpił Camillo Placi.źródło: inf. własna, voleybolunsesi.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-10-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved