Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Fehrat Akbas: Jeśli chcemy wygrać Puchar CEV, musimy pokonać każdego

Fehrat Akbas: Jeśli chcemy wygrać Puchar CEV, musimy pokonać każdego

fot. fivb-org

– Galatasaray to bardzo trudny przeciwnik. Szczególnie w ich hali, gdzie potrafi być gorąco. My jednak nie patrzymy na drugą stronę siatki. Gramy o wygraną, odważnie, bez żadnych kompleksów. Przygotujemy się taktycznie, a potem na boisku postaramy się udowodnić, że możemy być lepsi nawet od drużyn uważanych przez wielu za faworytów – mówi o wynikach losowania Pucharu CEV trener Chemika Police, Fehrat Akbas.

Policzanki trafiły na wymagającego rywala, jakim jest Galatasaray HDI Stambuł. – Graj na poziomie, wygrywaj na poziomie – takie będzie nasze motto w nadchodzącym sezonie. Galatasaray to bardzo trudny przeciwnik. Szczególnie w ich hali, gdzie potrafi być gorąco. My jednak nie patrzymy na drugą stronę siatki. Gramy o wygraną, odważnie, bez żadnych kompleksów. Przygotujemy się taktycznie, a potem na boisku postaramy się udowodnić, że możemy być lepsi nawet od drużyn uważanych przez wielu za faworytów – zaznacza Fehrat Akbas.Galatasaray zajęło czwarte miejsce w tabeli zeszłorocznej ligi tureckiej. – To silna drużyna grająca w wartościowej lidze. Na pewno nie przestraszy się rywalizacji europejskiej, grając na co dzień przeciwko takim ekipom jak VakifBank czy Eczacibasi. W składzie na nadchodzący sezon zagrają zagraniczne zawodniczki jak choćby Belien czy Rychliuk, ale również wartościowe i doświadczone Turczynki, m.in Guldeniz czy Gizem. Ciekawa mieszanka, dlatego przygotowanie odpowiedniej taktyki będzie istotne – dodaje szkoleniowiec Chemika.

Wielu kibiców zespołu podkreślało w mediach społecznościowych, że Chemik znów miał pecha w losowaniu europejskich pucharów. – Moim zdaniem to nie pech, tylko nie najlepsza organizacja systemu losowania. Jeśli zapytalibyśmy kibiców, to stwierdziliby, że zarówno Chemik jak i Galatasaray są drużynami z aspiracjami do gry w czołówce turnieju, być może nawet w finale. Niestety, system losowania sprawił, że obie ekipy zagrają ze sobą już na początku, tym samym jedna z nich odpadnie. Patrząc z drugiej strony, jeśli chcemy wygrać Puchar CEV, musimy pokonać każdego przeciwnika. Wcześniej czy później zagralibyśmy z mocnymi rywalami. W naszym przypadku wypadło na wcześniej, więc od początku bierzemy się do mocnej pracy – kończy trener policzanek.

źródło: chemik-police.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-07-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved