Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Faza zasadnicza ligi włoskiej zakończona – co dalej?

Faza zasadnicza ligi włoskiej zakończona – co dalej?

fot. legavolleyfemminile.it

Władze ligi włoskiej podjęły decyzję o definitywnym zakończeniu rozgrywek A2 i A3. Postanowiono również o przerwaniu fazy zasadniczej zarówno męskiej, jak i żeńskiej ekstraklasy. Nie wiadomo jednak, co dalej – czy będzie uznana aktualna klasyfikacja i medale nie zostaną przyznane? Rozważane jest również rozegranie samej fazy play-off.

Decyzja o zakończeniu rozgrywek A2 i A3 spotkała się ze zrozumieniem. – Decyzja jest jednogłośna i zapadła między prezesami 12 klubów Serie A2, którzy spotkali się na wideokonferencji w celu oceny możliwości ukończenia mistrzostw, które zostały przerwane w niedzielę 8 marca po wybuchu epidemii koronawirusa – można przeczytać w oficjalnym oświadczeniu decydentów ligi. Wszyscy zgodnie przyznali, że trudno myśleć o powrocie na boisko, gdy tak wielu obywateli walczy o życie. – Zarząd Ligi Siatkówki, po uzyskaniu trzech opinii, uznaje ostateczne zawieszenie rozgrywek ligi włoskiej seria A2 i A3 – brzmi komunikat prasowy opublikowany przez LegaVolley.Przedwcześnie zakończono rundę zasadniczą włoskiej ekstraklasy mężczyzn – w tej części sezonu najlepsi okazali się gracze Cucine Lube Civitanova, drugie miejsce przypadło Leo Shoes Modena a trzecie Sir Safety Conad Perugia. Dla Mateusza Bieńka, Bartosza Bednorza, Wilfredo Leona i Bartosza Kurka nie oznacza to jednak definitywnego końca rozgrywek. Mistrza póki co nie wyłoniono, ponieważ dyskutowano o możliwych opcjach. Pojawił się bowiem pomysł, by rozegrać samą fazę play-off. Teraz włoska federacja ma podjąć decyzję co do spadków, awansów i wydać opinię co do sposobu wyłonienia mistrza Włoch.

Faza zasadnicza została również przerwana w przypadku kobiet. Mistrzem tej części sezonu uznano Imoco Volley Conegliano Joanny Wołosz. Trzecie miejsce przypadło  Igor Gorgonzola Novara, gdzie gra Zuzanna Górecka. Savino Del Bene Scandicci Magdaleny Stysiak i Agnieszki Kąkolewskiej rundę zasadniczą zakończyło tuż za podium.

Ustalenia dotyczące włoskiej ekstraklasy kobiet:
– wczesny koniec sezonu 2019-20;
– ogłoszenie Imoco Volley Conegliano jako zwycięzcy sezonu regularnego;
– pozostawienie decyzji o wyłonieniu mistrza zgodnie z przepisami FIPAV;
– dostęp do europejskich pucharów 2020/21 zgodnie z rankingiem z 16 lutego 2020 r., po 19. kolejce sezonu regularnego, ostatniej rozegranej przez wszystkie drużyny Serie A1;
– anulowanie spadków z Serie A1 do Serii A2.

Ustalenia dotyczące ligi A2 kobiet:
– wczesny koniec sezonu 2019-20;
– awans z Serii A2 do Serii A1 dwóch drużyn, które obecnie zajmują pierwsze dwie pozycje w tabeli;
– anulowanie spadków z Serii A2 do Serii B1.

Ustalenia te zostaną przedłożone przez prezydenta Mauro Fabrisa włoskiej ligi do związku. W lidze włoskiej również mówi się o możliwości renegocjacji kontraktów z zawodnikami i zawodniczkami w związku z przedwczesnym zakończeniem rozgrywek.

 

źródło: legavolley.it, legavolleyfemminile.it, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved