Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > konkursy > Facundo Conte najlepszym zagranicznym siatkarzem w Polsce w 2015 roku

Facundo Conte najlepszym zagranicznym siatkarzem w Polsce w 2015 roku

fot. Katarzyna Antczak

Przed nami rozwiązanie kolejnej kategorii w X Plebiscycie Strefy Siatkówki. W kategorii na najlepszego zagranicznego siatkarza grającego w Polsce w 2015 zwyciężył Facundo Conte. Dla argentyńskiego przyjmującego Skry Bełchatów jest to już drugie wyróżnienie z rzędu. W tym roku jego przewaga nad pozostałymi nominowanymi była bardzo duża.

Najlepszy zagraniczny siatkarz grający w Polsce w 2015 roku

1.       Facundo Conte – 41,18% głosówArgentyńczyk potrafi wejść na poziom skuteczności Wlazłego, do tego często gra nieszablonowo i nie boi się zaatakować z sytuacyjnych piłek. W tym sezonie niekwestionowany lider PGE Skry Bełchatów i prawdziwy wojownik. W rozgrywkach 2014/2015 przyczynił się do brązowego medalu bełchatowskiej ekipy, a następnie świetnie spisywał się w sezonie reprezentacyjnym. Wybrany został MVP igrzysk panamerykańskich i pomógł Argentynie zająć całkiem dobre miejsce w Pucharze Świata. Conte był już wybrany najlepszym zagranicznym siatkarzem w Polsce w ubiegłym roku, jednak argentyński przyjmujący w pełni zapracował także na tegoroczną nominację.

2.       Jochen Schöps – 17,70% głosów

Reprezentant Niemiec nie dał pograć Dawidowi Konarskiemu w ubiegłym sezonie. Najmocniejszy punkt mistrzów Polski w ataku. Obok Ivovicia był głównym aktorem w obozie Asseco Resovii. W całym sezonie PlusLigi punktował 505 razy, co plasowało go w klasyfikacji najlepiej punktujących na piątym miejscu. To samo miejsce atakujący zajmował wśród najlepszych atakujących i najlepiej zagrywających.

3.       Benjamin Toniutti – 15,08% głosów

Niezwykle ciekawy zawodnik i kreator gry ZAKSY, jedno z objawień obecnego sezonu. Można powiedzieć, że jest to filigranowy rozgrywający, ale nie przeszkadza mu to, by znakomicie prowadzić grę zespołu w PlusLidze, czego dowodami są liczne nagrody MVP. Nie inaczej było w sezonie reprezentacyjnym, kiedy to w 2015 roku Toniutti sięgnął z reprezentacją Francji po wygraną w Lidze Światowej, a następnie zdobył dla Francji pierwsze w historii mistrzostwo Europy. Bez niego o te sukcesy byłoby trójkolorowym trudno.

Pozostałe miejsca zajęli:

4.       Murphy Troy – 12,57%

5.       Marko Ivović – 6,31%

6.       Lukas Kampa – 4,59%

7.       Dmytro Paszycki – 2,57%

W poprzednich edycjach w tej kategorii triumfowali:
2008 – Stephane Antiga
2009 – Stephane Antiga
2010 – Olieg Achrem
2011 – Michał Łasko
2012 – Georg Grozer
2013 – Felipe Fonteles
2014 – Facundo Conte

2015 – Facundo Conte

źródło: Strefa Siatkówki

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, konkursy

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-01-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved