Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Fabio Storti: Cały czas wierzyliśmy w nasze możliwości

Fabio Storti: Cały czas wierzyliśmy w nasze możliwości

fot. Katarzyna Antczak

Czesi dobrą postawą i wygraną z Francją sprawili ogromną sensację. Jak zaznaczył Fabio Storti, dobre występy Czechów zasługują na uwagę, również patrząc na niewielkie doświadczenie tego zespołu. – To jest dość nowa grupa zawodników, razem pracujemy niecałe dwa lata, mamy wielu młodych siatkarzy. Dla wielu z nich jest to pierwszy występ na turnieju, tym bardziej cieszy postawa i reakcja tego zespołu – mówił asystent trenera reprezentacji Czech.

Z reprezentacją Czech wyeliminowaliście z mistrzostw Europy obrońców tytułu. Już teraz możemy mówić o sporej sensacji, zgodzisz się z tym?Fabio Storti:Dla nas to również zaskoczenie (śmiech), chociaż cały czas wierzyliśmy w nasze możliwości. Zaczęliśmy ten turniej dobrze, od efektownej wygranej ze Słowakami. Później przyszły kolejne mecze – z Niemcami, gdzie zagraliśmy tak sobie, w starciu z Włochami było już lepiej, więc ten progres można było zauważyć. I teraz to spotkanie z Francją było zwieńczeniem tej pracy. Jestem dumny z takiej gry i postawy naszego zespołu podczas mistrzostw Europy.

Uwagę zwracała wasza czujna gra na siatce, nie tylko sama gra blokiem, ale również liczne wybloki dające szanse w kontrach. Co w ogólnej ocenie spotkania wskazałbyś jako największy atut reprezentacji Czech?

W meczu z Francją wszyscy nasi zawodnicy zagrali na 110% swoich możliwości. Daliśmy z siebie wszystko, każdy z chłopaków pojawiając się na placu gry, zostawił serce na boisku. Co ważne, popełnialiśmy też bardzo mało błędów własnych. Patrząc na typowo siatkarskie aspekty, możemy być zadowoleni z gry, zaczynając już od dobrej zagrywki, gdzie odrzucając rywali od siatki, później w bloku, kiedy Francuzi mieli dogranie daleko od siatki i musieli grać z wysokiej piłki, grało nam się łatwiej. Stąd ta dość dobra gra w elemencie bloku.

Jako ostatni zespół uzupełniliście stawkę ćwierćfinalistów. Cel stawiany przed turniejem zrealizowaliście jednak chyba już wcześniej. Plan zakładał przede wszystkim wyjście z grupy?

Naszym pierwszym celem było przede wszystkim zwycięstwo w spotkaniu, którym rozpoczęliśmy turniej. A więc wygrana z reprezentacją Słowacji. Dla Czechów te spotkania są zawsze wyjątkowo ważne, to pewnego rodzaju derby. Więc to spotkanie było ważne z kilku przyczyn, nie tylko ze względu na przeciwnika, chcieliśmy przede wszystkim dobrze rozpocząć te rozgrywki. Później nie wybiegaliśmy zbyt daleko w przyszłość, koncentrowaliśmy się na tym, żeby z każdym kolejnym spotkaniem grać coraz lepszą siatkówkę, nie patrząc jedynie na wyniki. Warto zaznaczyć, że to jest dość nowa grupa zawodników, razem pracujemy niecałe dwa lata, mamy wielu młodych siatkarzy. Dla wielu z nich jest to pierwszy występ w takim turnieju, tym bardziej cieszy postawa i reakcja tego zespołu.

Aby znaleźć się w ćwierćfinale, wystarczyły wam tylko dwa zwycięstwa…

Taki mamy system tegorocznych mistrzostw Europy. Sześć lat temu wyglądało to trochę inaczej, jednak co kilka lat się to zmienia. Ale te reguły są identyczne dla wszystkich, każdy miał równe szanse. My bardzo się cieszymy, że udało się przejść dalej, niezależnie jak wyglądała ta droga.

Teraz waszym rywalem będzie reprezentacja Niemiec, przeciwnik, z którym graliście już w fazie grupowej. To będzie zupełnie inne spotkanie? Jaka jest metoda na Niemców, kluczem do sukcesu będzie zatrzymanie ich lidera – Grozera?

Tak, o reprezentacji Niemiec wiemy niemal wszystko. (śmiech) Przede wszystkim to bardzo mocny rywal. Nasze pierwsze spotkanie z nim w fazie grupowej było dla nas dość bolesne. Wiemy, że możemy z jego strony oczekiwać twardej gry. Grozer jest oczywiście liderem tego zespołu, jednak Niemcy mają wielu naprawdę dobrych zawodników, siłą tego zespołu nie jest jeden siatkarz. Znając już tego rywala, wiemy, jak ciężki mecz nas czeka.

I kto teraz wygra mistrzostwa Europy siatkarzy?

zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-08-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved