Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Fabiana Claudino: Dobry start za nami

Fabiana Claudino: Dobry start za nami

W Tajlandii podczas rozgrywek World Grand Prix Brazylijki pokonały gospodynie w trzech setach. – Tajlandia bardzo się poprawiła. Jest silniejsza niż w momencie, kiedy obserwowałem ją podczas kwalifikacji do turnieju olimpijskiego. Musieliśmy użyć wiele energii, by z nią wygrać. Przeciwniczki niemalże wygrały pierwszą partię meczu i w kolejnych musieliśmy dołożyć więcej starań, by je zakończyć na naszą korzyść. Prezentowaliśmy się lepiej w drugim rozdaniu, ponieważ oponentki blokowały mniej, co nieco ułatwiło nam finalną wygraną – powiedział szkoleniowiec zespołu z Kraju Kawy, Jose Roberto Lages,

Szybkie 3:0 – na to w meczu z Tajlandią nastawiały się Brazylijki. O ile wynik się zgadzał, to szczególnie w pierwszym secie nie był to łatwy pojedynek dla reprezentantek Kraju Kawy. Klasę rywala w pojedynku docenił szkoleniowiec Canarinhos, Jose Roberto Lages. – Tajlandia bardzo się poprawiła. Jest silniejsza niż w momencie, kiedy obserwowałem ją podczas kwalifikacji do turnieju olimpijskiego. Musieliśmy użyć wiele energii, by z nią wygrać. Przeciwniczki niemalże wygrały pierwszą partię meczu i w kolejnych musieliśmy dołożyć więcej starań, by je zakończyć na nasza korzyść. Prezentowaliśmy się lepiej w drugim rozdaniu, ponieważ oponentki blokowały mniej, co nieco ułatwiło nam finalną wygraną – powiedział trener. Fabiana Claudino także ucieszyła się z wyniku.– Dobry start za nami. Tajlandia zaprezentowała dobrą technikę i na początku spotkania popełniała mniej błędów. Cieszę się, że udało nam się korzystnie zakończyć tego seta. Rywalki są w wielkiej formie i były dobrze przygotowane. Bardzo dużo blokowały, a wiele dawała im także atmosfera – podkreśliła kapitan reprezentacji Brazylii.

Niewątpliwie zespół z Tajlandii zrobił spory progres. Szkoleniowiec Azjatek, Kiattipong Radchatagriengkai, potwierdził, że jego podopieczne mają się od kogo uczyć.– Brazylia świetnie się spisała w tym meczu, udowadniając, że jest warta swoich dotychczasowych sukcesów. Rywalki były bardzo dobrze przygotowane do meczu, a ich zagrywka sprawiła nam problemy. Nie mogliśmy zamienić naszych akcji w punkty, ponieważ musieliśmy się mierzyć z ich świetną postawą, nawet jeśli mieliśmy tempo i prezentowaliśmy się dobrze w zagraniach kombinacyjnych. Powinniśmy się od nich uczyć. Mam nadzieję, że wyciągniemy odpowiednie wnioski z tego spotkania i w piątek wygramy z Rosjankami. Damy z siebie wszystko, by spełnić nasze założenia na ten turniej – zakończył trener.

źródło: fivb.org, inf. własna