Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Fabiana Claudino: Czułyśmy, że gramy u siebie

Fabiana Claudino: Czułyśmy, że gramy u siebie

fot. FIVB

– Zespół Kamerunu w ostatnich latach poczynił postępy, naszym celem było więc wywrzeć na nim presję zagrywką i narzucić tempo gry. Cieszę się z tej wygranej, już przygotowujemy się do następnego meczu z Argentyną – mówiła po pierwszym wygranym meczu w turnieju olimpijskim Fabiana Claudino. – Nasz program rozpoczął się cztery lata temu i już widzimy dobre wyniki. Mam nadzieję, że pewnego dnia będziemy grali tak jak Brazylia – rozmarzył się trener Kamerunu, Jean Rene Anoko.

W meczu siatkarek Brazylii i Kamerunu nie było zbyt wielu emocji, bo też być ich nie mogło. Różnica dzieląca oba zespoły jest ogromna i każdy set wygrany przez zespół z Afryki byłby ogromną sensacją. Nic więc dziwnego, że po meczu Fabiana Claudino więcej mówiła o kibicach niż o samym spotkaniu. – To było niesamowite uczucie słyszeć doping kibiców na trybunach, chcę im za to podziękować. Czułyśmy, że gramy u siebie. Jestem z tego bardzo dumna, jest to dla nas dodatkowa motywacja – mówiła kapitan Canarinhes.Zespół Kamerunu w ostatnich latach poczynił postępy, naszym celem było więc wywrzeć na nim presję zagrywką i narzucić tempo gry. Cieszę się z tej wygranej, już przygotowujemy się do następnego meczu z Argentyną – dodała Fabiana Claudino. – Dla mnie to już czwarte igrzyska, cały czas staram się mieć kontakt z kibicami tak na zewnątrz hali, jak i na trybunach. To wspaniałe uczucie, jednak przede wszystkim musimy się skupiać na grze – twierdzi kaptan reprezentacji Brazylii.

Mocno zaniepokoiłem się w drugim secie, obawiając się kontuzji po tym, jak Sheilla i Fabiana zderzyły się ze sobą. Graliśmy bardzo dobrze w pierwszym i trzecim secie. Kamerun pokazał kilka ciekawych zagrań, widać, że ten zespół się rozwija, zwłaszcza zawodniczki Tchoudjang i Moma – mówił po meczu doświadczony brazylijski szkoleniowiec José Roberto Guimarães. Dla mnie to już siódme igrzyska – na jednych byłem jako zawodnik, na pozostałych jako trener. Przez te lata nauczyłem się, że turnieje olimpijskie bywają różne. Widziałem już silne zespoły pokonane przez te teoretycznie słabsze. Dlatego też trzeba się skupiać na najbliższym przeciwniku. Mecz po meczu, nie ma co planować, na kogo się wpadnie w dalszej części turnieju – dodał brazylijski szkoleniowiec.

W zespole Kamerunu nie było radości po przegranym meczu, ale też nikt nie robił tragedii z porażki z Brazylią. – Następnym razem zagramy lepiej. Dziś mieliśmy do czynienia z jedną z najlepszych drużyn na świecie. Jeśli jednak chcemy się rozwijać, trzeba podejmować ryzyko. Myślę, że w następnym meczu zagramy już o wiele lepiej – mówiła na konferencji prasowej Christelle Tchoudjang, kapitan afrykańskiej drużyny.

Dziewczyny na początku były trochę onieśmielone, ale w drugim secie zagrały o wiele lepiej. W trzecim secie zabrakło nam przyjęcia, ale wciąż się uczymy i rozwijamy. Nasz program rozpoczął się cztery lata temu i już widzimy dobre wyniki. Mam nadzieję, że pewnego dnia będziemy grali tak jak Brazylia – rozmarzył się trener Kamerunu, Jean Rene Anoko.

Śledzisz wyniki turnieju olimpijskiego w siatkówce kobiet?

  • Oczywiście, to bardzo ciekawy turniej (49%, 109 głosów)
  • Wyników nie śledzę, ale siatkarki chętnie (25%, 55 głosów)
  • Nie, Polki nie grają (20%, 44 głosów)
  • a kiedy będzie ten turniej? (6%, 14 głosów)

głosujących: 222

Loading ... Loading ...

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-08-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved