Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Fabian Majcherski: Nie składam broni

Fabian Majcherski: Nie składam broni

fot. plusliga.pl

Siatkarze Lotosu Trefla Gdańsk rozpoczęli już przygotowania do nowego sezonu PlusLigi. W zespole prowadzonym przez Andreę Anastasiego doszło do sporych przetasowań kadrowych, jednak barw klubowych nie zmienił między innymi Fabian Majcherski. – Lotos Trefl Gdańsk to idealne miejsce dla rozwoju tak młodego zawodnika, jakim jestem. Przyszedł w tym sezonie Maciek Olenderek, który ma zastąpić Piotra Gacka jako pierwszego libero. Jest to bardzo dobry gracz, który ma doświadczenie plusligowe, ale ja nie składam broni – powiedział w rozmowie ze Strefą Siatkówki libero gdańskiej drużyny.

Zaczniemy nietypowo. Lubi pan okres przygotowawczy?Fabian Majcherski: – Jestem trochę zaskoczony takim pytaniem na początek. (śmiech)

Pytam, bo podobno siatkarze nie lubią początku przygotowań.

– Tak na poważnie to pytanie przewija się dosyć często. W moim przypadku ciężko to jednoznacznie określić. Z jednej strony lubię, ponieważ wracamy do hali po kilkumiesięcznej przerwie i każdy już ma ogromny głód siatkówki. Z drugiej strony początki przygotowań zawsze bywają trudne, kładzie się nacisk na ćwiczenia wytrzymałościowe, szybkościowe oraz siłowe tak, aby podczas sezonu móc skupić się na ćwiczeniach stricte siatkarskich.

To pana trzecie przygotowania do sezonu pod okiem Andrea Anastasiego, jednak od tego sezonu asystentem Włocha został 38-letni Słoweniec Bogdan Kotnik. Czy w związku z tym tegoroczne przygotowania różnią się od tych z poprzednich lat?

– Tak, to moje trzecie przygotowania pod okiem trenera Andrei Anastasiego, z czego bardzo się cieszę, ponieważ przez te lata bardzo dużo się nauczyłem. Od tego sezonu drugim trenerem jest Bogdan Kotnik, jednak trenujemy zbyt krótko, abym mógł dokładnie poznać jego warsztat pracy. Myślę jednak, że system trenowania się nie zmieni i będziemy przygotowywać jak w poprzednich latach – bardzo ciężko i sumiennie.

W klubie doszło do wielu przetasowań, chociaż to dopiero początek okresu przygotowawczego i nie wszyscy zawodnicy jeszcze z wami trenują. Jaka panuje atmosfera w zespole?

– W drużynie nastąpiła mała rewolucja kadrowa, jest sporo nowych twarzy. Niestety nie jesteśmy jeszcze w pełnym składzie. ponieważ Artur Szalpuk, Daniel McDonnell, Brad Gunter i Tyler Sanders przebywają obecnie na zgrupowaniach swoich drużyn narodowych i dotrą do nas po obowiązkach w reprezentacji. Póki co atmosfera w zespole jest świetna. Mogę wręcz powiedzieć, że uśmiech podczas treningów towarzyszy nam od ucha do ucha. (śmiech)

W klubie doszło do zmiany na pozycji libero – Piotra Gacka zastąpił Maciej Olenderek. Wydaje się, że to on będzie podstawowym libero. Czy wobec tego nie myślał pan o zmianie barw na najbliższy sezon w celu regularnego grania?

– Nie myślałem o tym, żeby zmienić barwy. Lotos Trefl Gdańsk to idealne miejsce dla rozwoju tak młodego zawodnika, jakim jestem. Przyszedł w tym sezonie Maciej Olenderek, który ma zastąpić Piotra Gacka jako pierwszego libero. Jest to bardzo dobry gracz, który ma doświadczenie plusligowe, ale ja nie składam broni, będę ciężko pracować, aby dostawać coraz więcej szans od Andrei Anastasiego.

W związku z tym, że zostaje pan w klubie, jakie cele przed panem na najbliższy sezon?

– Przede wszystkim chciałbym ciągle się rozwijać i podnosić swoje umiejętności, tak aby w przyszłości zostać podstawowym zawodnikiem Lotosu Trefla Gdańsk bądź też innego plusligowego zespołu.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-08-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved