Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Fabian Drzyzga: Nie patrzę w tabelkę

Fabian Drzyzga: Nie patrzę w tabelkę

fot. Aleksandra Tarkowska

– Graliśmy bardzo nierówno. Większość ataków spoczywała na Bartku. Nie ma co ukrywać, to on ciągnął atak i grę. Bez niego byłoby słabiej, ale od tego tutaj jest, więc cieszy nas, że dobrze grał. Reszta chłopaków z każdą piłką spisywała się coraz lepiej. Szkoda, że nie wygraliśmy tego tie-breaka, ale nie ma co się załamywać – po przegranej 2:3 z Rosją powiedział Fabian Drzyzga, rozgrywający reprezentacji Polski.

 Jednak w porównaniu ze spotkaniami z Rosją w tegorocznej Lidze Światowej spotkanie w Rio de Janeiro miało zupełnie inny przebieg. Biało-czerwoni poszli na twardą wymianę ciosów z Maksimem Michajłowem czy Siergiejem Tietiuchinem i w niczym nie ustępowali tym znakomitym graczom, ale byli wręcz w wielu elementach lepsi. Prędkość zagrywki polskich siatkarzy podawana na bieżąco w sali Maracanazinho przewyższała rosyjską. – W Lidze Światowej mieliśmy swoje problemy. Wiadomo było, że formę szykujemy na Rio i ono jest najważniejsze. Teraz pokazujemy, że potrafimy grać dobrą siatkówkę – zaznaczył Fabian Drzyzga.

Rywalizacja w grupach dobiega końca. Polsce do rozegrania pozostał jeden mecz – z Kubą. W walce o zwycięstwo w tabeli w najlepszej sytuacji jest obecnie Argentyna. W przypadku wygranej 3:0 nad Egiptem zajmie pierwsze miejsce w tabeli grupy B. Trudno przewidzieć końcowy ranking w obu grupach. – Nie wiemy, jaka będzie kolejność zespołów w drugiej grupie. Nie mam pojęcia, czy wynik meczu z Rosją coś zmienia czy nie, nie patrzę w tabelkę. Wyjdziemy na mecz, żeby wygrać z Kubą 3:0, a co los przyniesie, to zobaczymy – dodał Fabian Drzyzga.

Fabian Drzyzga dodał, że przebieg spotkań w drugiej grupie, gdzie grają m.in. Brazylijczycy, Włosi, Francuzi i Amerykanie, jest w naszej ekipie analizowany. – Oczywiście oglądamy spotkania. Robimy to ze względu na mecz w ćwierćfinale, w którym już jesteśmy. Trzeba teraz przygotowywać się pod tym kątem. Jedna z drużyn trafi na nas. Trzeba wszystkich obserwować – powiedział. Rozgrywający reprezentacji Polski podkreślił, że „każda z drużyn z tamtej grupy ma problemy i nie prezentuje jakiejś super formy.” – Jednak nie wskażę zespołu, który wybrałbym na rywala w 1/4 finału – powiedział.

Fabian Drzyzga podkreślił, że zespół jest w dobrej psychicznej formie. – Zwycięstwie budują morale drużyny, a dzisiejsza porażka niczego nie zmieni. Walczyliśmy i przegraliśmy po dobrej grze. Fizycznie na pewno wytrzymamy ten turniej, bo nie jest on fizycznie wyczerpujący. Mamy czas na trening, regenerację sił i odpoczynek – zakończył rozgrywający reprezentacji Polski. Przed biało-czerwonymi ostatni mecz w grupie. W poniedziałek zagrają z Kubą. Następnie Polaków zobaczymy w ćwierćfinale. – Oczywiście będzie to wydarzenie z tych o być albo nie być. Zwyciężamy i gramy dalej. Przegrywamy – pakujemy się i wracamy do domu – zakończył Fabian Drzyzga.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-08-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved