Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Fabian Drzyzga: Wiem, jakie są oczekiwania

Fabian Drzyzga: Wiem, jakie są oczekiwania

fot. Katarzyna Antczak

– My sami oczekujemy od siebie i wszyscy od nas również, ale takie jest prawo – my wychodzimy wygrać zawsze i najlepiej za trzy punkty, ale nie zawsze to się udaje – przyznał po ostatnim zwycięstwie nad MKS-em Będzin Fabian Drzyzga, rozgrywający Asseco Resovii.

Kibice w Rzeszowie wreszcie doczekali się efektownego zwycięstwa?Fabian Drzyzga: Wygraliśmy już kilka spotkań w tej hali. Wiem, jakie są oczekiwania. My sami oczekujemy od siebie i wszyscy od nas również, ale takie jest prawo – my wychodzimy wygrać zawsze i najlepiej za trzy punkty, ale nie zawsze to się udaje. Taki jest sport i nie zawsze człowiek jest w stu procentach gotowy do spotkania, różne są tego aspekty. Cieszymy się jednak, że ta nasza gra w tych dwóch ostatnich meczach wyglądała bardzo dobrze.

Czy oznacza to, że wasz zespół wskoczył już na właściwy tor i wróciła znów pewność siebie? Bo widać, że zarówno zagrywka, jak i atak funkcjonują bardzo dobrze…

– To jest też kwestia formy – nie zawsze jesteśmy w tej stabilnej, co widać właśnie poprzez zagrywkę. Jeśli jesteśmy w formie, to od razu i nasz serwis wygląda dużo lepiej. Zawsze powtarzam, że serwis to jest taki papierek lakmusowy i widać, że lepiej w nim wyglądamy, jak również w ataku, bo mamy w tym elemencie bardzo wysokie procenty. Te akcje bardzo szybko kończymy i nie mamy teraz takich dużych przestojów w grze. Nie mamy słabego przyjęcia, nie mamy problemów w ataku i to jest widoczne.

Mecz z Będzinem był chyba zatem dla was dobrą rozgrzewką przed hitem na zakończenie I rundy w Kędzierzynie-Koźlu?

– Zobaczymy. My tam jedziemy z otwartą przyłbicą i będziemy się bić. Ten mecz na pewno wyzwoli w nas więcej zarówno adrenaliny, jak i emocji. Będzie pełna hala kibiców, będziemy walczyć, a co z tego wyjdzie – zobaczymy.

Wspomnienia z ubiegłego sezonu z meczów z ZAKSĄ, która ma niemal ten sam skład, nie są dla was miłe, bo bilans Asseco Resovii jest bardzo niekorzystny…

– Na pewno ten skład i zgranie jest zdecydowanie ich atutem. Kędzierzynianie znają się może nie jak łyse konie, ale bardzo dobrze. Do zespołu doszedł tylko Mateusz Bieniek. Mają więc bardzo mocny skład – wyrównany i ustabilizowany. Postaramy się jednak, najpierw sztab szkoleniowy, a potem my, znaleźć u nich jakieś luki i wykorzystać je.

ZAKSA to najrówniej grający zespół od początku sezonu, który prezentuje się bardzo dobrze…

– Ma tylko jedną porażkę ze Skrą, więc da się z nią wygrać. Na pewno trzeba dobrze zagrywać, to jest pierwszy i podstawowy element. Ponadto musimy wykorzystywać wszystko, co się nadarzy, czyli kontry, wysokie piłki itd.; nie dać im szansy, jak się im jakaś tam nadarzy i że tak powiem – docisnąć do podłogi i nie popuszczać.

Wywiad Rafała Myśliwca dostępny w Przeglądzie Sportowym

źródło: przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-12-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved