Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Fabian Drzyzga: Trzeba robić swoje

Fabian Drzyzga: Trzeba robić swoje

fot. Aleksandra Twardowska

– Nasi rywale w ćwierćfinale, Niemcy są drużyna bardzo doświadczona z wieloma zawodnikami ogranymi w PlusLidze lub innych renomowanych klubach. Trzeba od poniedziałkowego pojedynku podejść, jak do dotychczasowych bardzo poważnie i z pełną koncentracją – o rywalizacji ćwierćfinałowej mówił Fabian Drzyzga.

 Podopieczni Vitala Heynena w ekspresowym tempie rozprawili się z rywalami w 1/8 finału. Hiszpanie nie mieli zbyt wiele do powiedzenia. To spotkanie przypominało przebiegiem starcia z fazy grupowej, gdzie biało-czerwoni dominowali nad przeciwnikiem we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła. – Mistrzostwa Europy zaczęły się już kilka dni temu, ale do tej pory trafialiśmy po prostu na ekipy, z którymi mieliśmy obowiązek wygrać. Dziś też Hiszpanie nie pokazali się z najlepszej strony, Wilfredo Leon gdy wychodził na zagrywki punktował jak – chwaląc postawę swoich kolegów w rozmowie z TVP Sport mówił Maciej Muzaj. Polski atakujący podkreślił również, że teraz każde kolejne spotkanie będzie bardziej wymagające. – Te trudniejsze mecze zaraz przyjdą, chciałbym żeby cały turniej przechodzić takimi gładkimi zwycięstwami, ale czekają nas większe wyzwania. Będziemy grali z drużynami równymi nam, ale mamy jakość, która może nam dać zwycięstwo – zapewnił Muzaj.

Radości z wygranej nie krył również Wilfredo Leon, przyjmujący biało-czerwonych zwrócił również uwagę na nieco nerwowy początek i znakomita reakcje drużyny. – Wygraliśmy na 3:0, na początku mieliśmy trochę kłopotów, ale później wróciliśmy do naszej gry, co było dzisiaj bardzo ważne. Parliśmy do przodu i zwyciężyliśmy. Pojutrze mamy również bardzo ważny mecz i jest bardzo istotne, że dzisiejsze spotkanie skończyliśmy w dobrych humorach – podkreślił as reprezentacji Polski.

Trudno nie wspomnieć o przepaści dzielącej Polskę i Hiszpanię w tym spotkaniu, potwierdzeniem był nie tylko wygrany do 13 drugi set spotkania. –Przeciwnik w dzisiejszym meczu nie miał nam czym odpowiedzieć. Rywale psuli sporo zagrywek, natomiast w tym elemencie byliśmy bardzo regularni. Zagrywka jest  takim papierkiem lakmusowym dyspozycji i mam nadzieję, że nasza forma ciągle rośnie, a to tym bardziej ważne bo już wchodzimy w fazę decydującą turnieju – zaznaczył Fabian Drzyzga. Polski rozgrywający podkreśla że teraz nasz zespół koncentruje się już na kolejnym rywalu. W ćwierćfinale zmierzymy się z prowadzona przez Andreę Gianiego reprezentacją Niemiec. – Niemcy są drużyna bardzo doświadczana z wieloma zawodnikami ogranymi w PlusLidze lub innych renomowanych klubach. Trzeba od poniedziałkowego pojedynku podejść, jak do dotychczasowych bardzo poważnie i z pełną koncentracją, a mówiąc inaczej – robić swoje – zakończył Fabian Drzyzga.

 

źródło: inf. własna, onet.pl, pzps.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved