Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Fabian Drzyzga: Trener narzucił zasady, których musimy i chcemy się trzymać

Fabian Drzyzga: Trener narzucił zasady, których musimy i chcemy się trzymać

fot. Klaudia Piwowarczyk

Reprezentacja Polski w sobotę rozegra pierwsze spotkanie pod wodzą nowego trenera. Chociaż mecz z Iranem będzie pojedynkiem towarzyskim, nie ma mowy o odpuszczaniu. – Trener powiedział przed treningiem, że dla niego nie ma meczów kontrolnych, sparingowych, które można odpuścić. Wszystkie są grane na 100% i każdy chce wygrać – wyjaśnił rozgrywający, Fabian Drzyzga.

Trener Ferdinando de Giorgi od początku przedstawił swoją filozofię oraz nowe zasady. Dla nowego szkoleniowca reprezentacji Polski nie ma meczów, które są bez znaczenia. – Trener powiedział przed treningiem, że dla niego nie ma meczów kontrolnych, sparingowych, które można odpuścić. Wszystkie są grane na 100% i każdy chce wygrać. Tak samo jak każdy trening jest na 100% i nie można gdzieś odpuszczać – wyjaśnił Fabian Drzyzga. – Staramy się pokazać na treningach, co mamy najlepsze. W tej drużynie nikt nie może sobie odpuścić – dodał Artur Szalpuk.Kapitanem reprezentacji pozostanie Michał Kubiak. – Trener powierzył mi taką funkcję, a nie inną, więc czuję się odpowiedzialny za grupę – przyznał siatkarz. Kubiak został kapitanem reprezentacji Polski w 2015 roku. Dla nowego selekcjonera był pierwszym wyborem na tę funkcję. – On sobie zapracował na to swoją postawą. Myślę, że w tej chwili nikt nie ma problemów z tym, że Kubi jest kapitanem. Wszyscy szanują takie decyzje trenera – stwierdził Paweł Zatorski, który jest zadowolony z tego, jak w roli łącznika między zespołem a związkiem i trenerem spełnia się Kubiak.

Wszyscy zawodnicy przyznają, że treningi pod wodzą nowego szkoleniowca są bardzo wymagające. – Myślę, że wystarczająca jest osoba trenera de Giorgiego, żeby ktoś się motywował. Trener nie używa słów, wystarcza sama jego obecność na treningu, żeby ludzie się zaczęli motywować, lepiej grać i trenować. Nie muszę interweniować, bo nie ma takiej potrzeby. Od siebie też dużo wymagam, co nie oznacza, że trener nie zwraca mi uwagi, bo czasami jego punkt widzenia jest inny od zawodników. Wiadomo, że trener jest najważniejszy i jemu trzeba się podporządkować – powiedział Kubiak. – Zdecydowanie trening jest cięży i dłuższy, ale nikt z nas nie narzeka. Podporządkowaliśmy się temu od razu i naprawdę to wygląda przyzwoicie, wszystko jest robione z głową. Każdy wie co ma robić i co go czeka, jeśli nie wykona czegoś, czego wymaga trener – podkreślił Szalpuk.

Treningi pod okiem nowego szkoleniowca są nie tylko wymagające, ale również dłuższe niż te, do których reprezentanci byli przyzwyczajeni. – Zawodnicy z ZAKSY są może przyzwyczajeni do trenowania 3,5-4 godziny. Ja muszę przyznać, że pierwszy raz trenowałem 4 godziny 10 minut. Raz na szczęście, ale 3,5 godziny to dla trenera normalne. Do tego trzeba się przyzwyczaić. W tym momencie oczywiście boli, ale taka jest nasza praca – wyjaśnił Fabian Drzyzga. Siatkarz odniósł się również do nowych zasad, które wprowadził Ferdinando de Giorgi. – To nie są jakieś strasznie wymyślone reguły, ale po wcześniejszym chaosie, który panował, są zasady, których musimy i chcemy się trzymać, a które trener narzucił i nie ma miejsca na dyskusje. Trener nie życzy sobie pewnych rzeczy i musimy się tego trzymać. Tak samo jest na treningach – zakończył rozgrywający reprezentacji Polski.

źródło: inf. własna, Polsat Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-05-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved