Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Fabian Drzyzga: Takiego trenera nam potrzeba

Fabian Drzyzga: Takiego trenera nam potrzeba

fot. Katarzyna Antczak

– Całe spotkanie ustawiła nam zagrywka. W rezultacie miło, szybko i przyjemnie pożegnaliśmy ten rok – mówił po wygranej z AZS-em Politechniką Warszawską Fabian Drzyzga. Rozgrywający Asseco Resovii cieszy się również z wyboru nowego selekcjonera reprezentacji. – Myślę, że takiego trenera nam potrzeba… nie kolegi, tylko „pana trenera”.

Wygląda na to, że odnieśliście łatwe zwycięstwo na koniec roku. Rywal nie wyszedł nawet z „dwudziestki”.Fabian Drzyzga:Całe spotkanie ustawiła nam zagrywka. W rezultacie miło, szybko i przyjemnie pożegnaliśmy ten rok.

Wypromowałeś Bartłomieja Lemańskiego do statuetki MVP? Dużo graliście tej „przesuniętej krótkiej”.

Nie no… myślę, że komisarz pomylił się przy wyborze MVP. (śmiech) Oczywiście żartuję. Z Bartkiem fajnie się gra. Ma bardzo wysoki pułap i dobrze się rozwija. Mam nadzieję, że będzie przydatny w klubie i może nawet w kadrze.

W tym roku działo się dużo. Cieszysz się, że to już koniec 2016 i początek 2017?

Zdecydowanie cieszę się, że ten rok już się kończy, bo był on dla mnie trudny pod względem fizycznym i psychicznym. Na szczęście udało mi się podleczyć kontuzję, ale psychicznie to jeden z gorszych okresów mojej kariery. Wszyscy doskonale wiemy, że reprezentacja dała ciała, gdyż sam udział w igrzyskach ciężko nazwać sukcesem. Fajnie, że na nich byliśmy, ale nic nie osiągnęliśmy i trzeba o tym jak najszybciej zapomnieć. W 2017 roku mamy w Polsce mistrzostwa Europy, więc miejmy nadzieję, że będzie on bardziej udany niż 2016.

Reprezentację będzie prowadził Ferdinando de Giorgi. Zawsze jest tak, że za wynik zespołu odpowiada trener. Stephane Antiga po czterdziestu latach zdobył dla Polski złoty medal na mistrzostwach świata, ale gdzieś się to wszystko wyczerpało i stery przejął Włoch. Twój brat Tomek dobrze zna nowego selekcjonera z ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Zachwala on De Giorgiego?

O nowym trenerze słyszałem nie tylko od brata, ale również od kolegów z reprezentacji, którzy grają w ZAKSIE. Jest to człowiek z zasadami, trzyma się ich i wszystkich traktuje sprawiedliwie. Myślę, że takiego trenera nam potrzeba… nie kolegi, tylko „pana trenera”.

źródło: Polsat Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-01-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved