Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Fabian Drzyzga: Nie spanikowaliśmy po przegranym meczu

Fabian Drzyzga: Nie spanikowaliśmy po przegranym meczu

fot. lokovolley.com

– Nie spanikowaliśmy po przegranym meczu, wiedzieliśmy, że wciąż mamy szanse. Najważniejsze było, by nie popełniać błędów i doskonale sobie z tym poradziliśmy – mówił rozgrywający Lokomotiwu Nowosybirsk, Fabian Drzyzga, po awansie swojego zespołu do 1/8 finału Pucharu CEV. Lokomotiv przegrał w Chaumont 0:3, ale kwestięawansu rozstrzygnął w „złotym secie”. – W decydującym momencie zagraliśmy dobrze – stwierdził Drzyzga.

Zespół Lokomotiwu Nowosybirsk po wygranej w pierwszym meczu 1/16 finału Pucharu CEV we własnej hali z francuskim Chaumont VB 52 był zdecydowanym faworytem przed meczem rewanżowym. We Francji jednak wbrew oczekiwaniom kibiców rosyjski zespół miał spore kłopoty. Po trzech setach na tablicy był wynik 3:0 dla gospodarzy i kwestię awansu miał rozstrzygnąć „złoty set”.Nie było tak, że spodziewaliśmy się łatwego spotkania po tym pierwszym meczu. Wręcz przeciwnie, wiedzieliśmy, że będzie trudno i tak też było – mówił już po meczu polski rozgrywający Lokomotiwu, Fabian Drzyzga.Hala, w której graliśmy we Francji jest nietypowa, niezbyt dobrze się w niej czuliśmy. Po drugie kilku graczy w naszej drużynie ma problemy zdrowotne, co nie pozwala teraz na grę na sto procent. Ale najważniejsze, że poradziliśmy sobie i znaleźliśmy się w kolejnej rundzie Pucharu CEV – dodał Drzyzga po wygranym decydującym secie 15:12.

Chaumont nie pokazał nic nowego. To my nie potrafiliśmy dość długo złapać właściwego rytmu gry, popełnialiśmy sporo błędów. Stąd taki wynik i szkoda, że przegraliśmy trzy sety z rzędu. Ale co najważniejsze nawet w takiej sytuacji zachowaliśmy spokój i kiedy stało się jasne, że zwycięzcę wyłoni „złoty set”, nasz zespół się nie zawahał. W decydującym momencie zagraliśmy dobrze – opowiadał Fabian Drzyzga.

– Na końcowy sukces wpłynęło nasze doświadczenie, które było naszą ogromną zaletą w tym meczu. Nie panikowaliśmy po przegranym meczu, wiedzieliśmy, że wciąż mamy szanse. Najważniejsze było, by nie popełniać błędów i doskonale sobie z tym poradziliśmy – dodał polski rozgrywający. W 1/8 finału Pucharu CEV siatkarzy Lokomotiv zmierzy się z holenderskim Dynamem Apeldoorn.

źródło: inf. własna, lokovolley.ru

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-12-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved