Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Fabian Drzyzga: Poziom ligi poszedł w dół

Fabian Drzyzga: Poziom ligi poszedł w dół

fot. Joanna Skólimowska

– Zmian jest sporo, a mi się wydaje, że ostatnia kolejka powinna być rozgrywana tego samego dnia, o tej samej godzinie, bowiem jej wyniki naprawdę mogą mieć znaczenie. Nie powinno mieć miejsca to, że ktoś gra tydzień później. My jak najszybciej chcemy zakończyć ligę z awansem do finału i skoncentrować się na Final Four – powiedział po meczu z Effectorem Fabian Drzyzga, komentując rozkład nadchodzących spotkań Asseco Resovii Rzeszów i zakończenie rundy zasadniczej.

Ile dało wam wyciszenie się, poniekąd odcięcie od mediów, zamknięcie treningów i spędzenie czasu sami ze sobą? Uspokoiło to, co było nadszarpnięte?



Fabian Drzyzga:  Ostatnimi czasy ogólnie dużo więcej i mocniej trenujemy, wdrażając powoli jakieś przygotowania stricte pod Final Four Ligi Mistrzów. Nie zmienia to faktu, że najpierw musimy się skoncentrować na rozgrywkach na krajowym podwórku, a dopiero potem na europejskich pucharach. Ważną rolę odgrywa mobilizacja na najistotniejszych momentach sezonu. To przynosi efekty.

Czyli odpowiedzią na kryzysy było spojrzenie w głąb drużyny i poszukanie rozwiązania u was, a nie na zewnątrz?

– Zdecydowanie tak. To my te mecze przegrywaliśmy i wygrywaliśmy, mieliśmy kryzys i musieliśmy go przełknąć. Znaleźliśmy receptę na niego większą pracą, koncentracją, mobilizacją… Można doszukiwać się wielu rzeczy, ale najważniejsze jest to, że teraz nasza gra wygląda o wiele lepiej. Jedną z kluczowych spraw na pewno było ustabilizowanie szóstki, więc pewność siebie na boisku jest dużo większa.

Na pewno każdy mecz zyskał na atrakcyjności, ponieważ ma wpływ na losy tabeli, ale czy był to wystarczający czynnik równoważący fakt, że od kilku miesięcy żyjecie w dużej eksploatacji psychicznej, nie mogąc pozwolić sobie nawet na jeden błąd?

– Jeśli pytasz o to, czy liga jest atrakcyjniejsza dla kibica, to na pewno tak, lecz ja osobiście uważam, że w tym roku jej poziom nie jest najwyższy, co pokazują zarówno wyniki, jak i gra zespołów, które brały udział w europejskich pucharach – eksploatacja organizmów była za duża przy tym, co się działo przez ostatni rok. Poziom rozgrywek poszedł w dół. Sama atrakcyjność dla kibica zapewne jest większa, ponieważ pojawiły się emocje i nie ma dwóch, trzech zespołów, do których nikt nie mógłby doskoczyć. W tym momencie tylko my ze Skrą walczymy o finał, co dla fanów jest fajne, ale nam dostarcza nerwów.

Czy można mówić już o ligowym chaosie? Mecze różnych kolejek się przeplatają, nie skończycie ligi w tym samym czasie, a wasze przygotowania do Final Four nieco pokrzyżował mecz z Treflem, który rozegracie na początku kwietnia…

– Tych zmian jest sporo, a mi się wydaje, że ostatnia kolejka powinna być rozgrywana tego samego dnia, o tej samej godzinie, bowiem jej wyniki naprawdę mogą mieć znaczenie. Nie powinno mieć miejsca to, że ktoś gra tydzień później. My jak najszybciej chcemy zakończyć ligę z awansem do finału i skoncentrować się na Final Four. Mamy mieć tydzień na przygotowania, co jest cenne, ponieważ musimy pojechać do Krakowa i poznać choć trochę halę.

Cały wywiad z Fabianem Drzyzgą dostępny jest na naszym kanale YouTube:

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-03-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved