Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Fabian Drzyzga: Potrzeba czasu, by wszystko poskładać po poprzednim trenerze

Fabian Drzyzga: Potrzeba czasu, by wszystko poskładać po poprzednim trenerze

fot. Katarzyna Antczak

Reprezentacja siatkarzy po klęsce w mistrzostwach Europy jest na rozstaju dróg. Fabian Drzyzga, jej rozgrywający, nie podziela zdania tych, którzy chcą wielu zmian w narodowym zespole. – Teraz najłatwiej zrzucić wszystko na trenerów czy zawodników. To naturalne. Myślę jednak, że potrzeba więcej czasu, by wszystko poskładać po poprzednim trenerze. Bo ostatnie dobre granie reprezentacji Polski było o Puchar Świata w 2015 roku – uważa Drzyzga.

Nie na tym polega sport, żeby po każdej porażce wszystkich zwalniać, bo w ten sposób niczego się nie osiągnie. Rewolucja jest niewskazana. Nie wiem, czy miałoby sens rzucenie na głęboką wodę, do kadry seniorów, chłopaków z rocznika 1997, choć na pewno mega zdolnych. Ogrywaliby się i za cztery, pięć lat przyniosłoby to efekty, ale gdzie po tym czasie stałaby nasza siatkówka?Drzyzdze też dostało się za grę podczas mistrzostw Europy. Na nasze pytanie, czy bierze na klatę tę krytykę, odpowiada: – Nie mam z tym problemu, ale chciałbym, żeby krytyka była odzwierciedleniem rzeczywistości. A jeśli chodzi o moją postawę na boisku, nie chcę siebie oceniać. Czułem się dobrze, może mi się wydawać, że grałem dobrze, ale to jest wyłącznie moje spostrzeżenie. Niech oceniają inni.

Siatkarz dodaje, że jest nadal gotów walczyć dla Polski. – Lubię grać w reprezentacji. To jest dla mnie ogromna przyjemność. Oczywiście wiąże się to z obowiązkami i presją, bo zawsze oczekuje się od nas zwycięstw. W naszym kraju jest potencjał, umiemy grać w siatkówkę. Jednak poziom na świecie się wyrównał, dlatego trzeba cały czas utrzymywać średnio dobry poziom, żeby nie mieć żadnej zapaści, bo teraz każdy może to wykorzystać. A co do polskiej ligi, to jesteśmy w dołku. Nieprzypadkowo kilku czołowych polskich siatkarzy, ale też obcokrajowców, wybrało zagraniczne kluby. Mam wrażenie, że poziom sportowy od roku, dwóch w lidze spada. To na pewno nie jest dobre dla naszej siatkówki. Gdy do PlusLigi trafiali zagraniczni mocni zawodnicy, stwarzali przewagę, było ich widać. Przy nich inni się uczyli, a teraz trudno mi wymienić jednego cudzoziemca, o którym można powiedzieć, że to jest gwiazda – twierdzi Drzyzga.

Rozmawiał Ryszard Opiatowski – więcej w Przeglądzie Sportowym i Fakcie

źródło: Fakt, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2017-09-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved