Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Fabian Drzyzga najlepszym rozgrywającym fazy grupowej

Fabian Drzyzga najlepszym rozgrywającym fazy grupowej

fot. Katarzyna Antczak

Zakończyła się faza grupowa mistrzostw Europy – jest to doskonała okazja, by zajrzeć w statystyki. Polskich reprezentantów praktycznie zabrakło na podium. Dość zaskakująco znalazł się na nim jedynie Fabian Drzyzga, wygrywając ranking na najlepszego rozgrywającego.

Klasyfikację na najlepiej punktującego wygrał… reprezentant Turcji, Metin Toy, który w trzech meczach zdobył dla swojej drużyny 66 punktów. Na drugim miejscu podium znalazł się Nimir Abdel-Aziz. Holender, który jeszcze do niedawna spełniał się jako rozgrywający, z powodzeniem odnalazł się w nowej roli. Na swoim koncie w trzech meczach zapisał 52 oczka. W najlepszej trójce znalazł się również Cwetan Sokołów, który zdobył tylko punkt mniej od Holendra (rozgrywając jednocześnie dwa sety mniej). Najlepszy z Polaków nie znalazł się nawet w dziesiątce najlepiej punktujących – najwyżej sklasyfikowano Michała Kubiaka. 34 oczka w 9 setach pozwoliły mu zająć 23. miejsce.Najlepiej z odczytywaniem zamiarów rywali poradził sobie Nikołaj Nikołow, który 11 razy zatrzymał rywali blokiem. Tyle samo punktów uzyskał Simon van de Voorde, jednak przegrał z Bułgarem przez niższą średnią bloków na seta. Na ostatnim stopniu podium w tej klasyfikacji znalazł się Samed Gunes, również reprezentant Turcji (10 punktów). Bartłomiej Lemański zapunktował pięciokrotnie, co dało mu 27. miejsce.

Miano najlepiej przyjmującego po fazie grupowej przypadło Thibaultowi Rossardowi, którego dokładność dogrania oceniono na 46 proc. Dla Robberta Andringi z Holandii wyliczono 39 proc., a dla Trevora Clevenota – prawie 39 proc. Dość wysoko w zestawieniu znalazł się również Michał Kubiak (niespełna 33 proc.).

W polu serwisowym postrach wśród rywali siał Filippo Lanza, który zapisał na swoim koncie 9 asów. W tym elemencie 6 punktów zdobyli z kolei Maksim Michajłow, Olli-Pekka Ojansivu i Simone Giannelli. Na miejscu szóstym uplasował się Bartosz Kurek, który 5 razy zaskoczył przeciwników dobrą zagrywką.

W statystykach na najlepszego rozgrywającego uznanie zyskał Fabian Drzyzga, który uplasował się przed Siergiejem Grankinem i Matthiasem Valkiersem.

Metin Toy nie tylko punktował najczęściej, ale również wygrał klasyfikację na najlepszego atakującego. Skończył 58 piłek, co daje mu średnią 4,83 na seta. Drugie miejsce przypadło Stephenowi Boyerowi – 49 ataków ze średnią 4,08 na seta. Podium zamykał Cwetan Sokołow z 46 atakami (średnia 5,11 na seta).

źródło: CEV, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-08-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved