Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Fabian Drzyzga: Mam nadzieję pomóc drużynie w najbliższych meczach

Fabian Drzyzga: Mam nadzieję pomóc drużynie w najbliższych meczach

fot. LUMIKA Anna Klepaczko

– Emocje po zdobyciu złotego medalu mistrzostw świata pomogły szybko zregenerować siły. Jestem gotów do treningów i mam nadzieję pomóc drużynie już w najbliższych meczach – powiedział Fabian Drzyzga, nowy rozgrywający Lokomotiwu Nowosybirsk. 

Powoli opadają emocje po mistrzostwach świata, a poszczególni zawodnicy powracają do klubów, by w nich rozpocząć zmagania ligowe i pucharowe. W najbliższy weekend rusza nie tylko PlusLiga, ale też choćby rosyjska Superliga, w której będzie występował jeden z mistrzów świata, Fabian Drzyzga. Polski rozgrywający zagra w Lokomotiwie Nowosybirsk, z którym ma powalczyć o miejsce premiowane grą w europejskich pucharach. – Jeżeli mówić o zadaniach stojących przed klubem, to będziemy walczyć o miejsca premiowane grą w europejskich pucharach i postaramy się zdobyć medale. Przed Lokomotiwem zawsze stoją wysokie cele – powiedział trener Lokomotiwu Płamen Konstantinow.Fabian Drzyzga otrzymał od trenera Konstantinowa tydzień wolnego po mistrzostwach świata. Przez ten okres mógł ochłonąć po sukcesie osiągniętym w Bułgarii i we Włoszech, ale teraz skupia się już tylko i wyłącznie na sezonie klubowym. – To zupełnie wystarczyło. Emocje po zdobyciu złotego medalu mistrzostw świata pomogły szybko zregenerować siły. Jestem gotów do treningów i mam nadzieję pomóc drużynie już w najbliższych meczach razem z moim przyjacielem Marko – powiedział nowy rozgrywający Lokomotiwu.

Gotowy do pracy jest też inny z zawodników rosyjskiej drużyny, serbski przyjmujący – Marko Ivović. Brał on również udział w mistrzostwach świata, ale jego drużyna zmagania zakończyła poza podium. Zawodnik odpoczął już po czempionacie globu i jest gotowy do pracy w klubie. – Być może chciałoby się pobyć na urlopie trochę dłużej, ale jesteśmy profesjonalnymi sportowcami i dostosujemy się do napiętego kalendarza. Niestety mi w przeciwieństwie do Fabiana nie udało się zdobyć mistrzostwa świata. (uśmiech) Jednak postaramy się zrobić to w przyszłości – powiedział Marko Ivović, ale najpierw musi się skupić na rozgrywkach ligowych. W pierwszej kolejce rosyjskiej Superligi Lokomotiw u siebie zmierzy się z Nową Nowokujbyszewsk.

 

 

źródło: inf. własna, pzps.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved