Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Fabian Drzyzga: Na szczęście mamy szeroki skład

Fabian Drzyzga: Na szczęście mamy szeroki skład

fot. Joanna Skólimowska

Gładkie zwycięstwo na inaugurację Ligi Mistrzów na swoim koncie zapisali siatkarze z Rzeszowa. – Skupiamy się tylko i wyłącznie na naszej grze, doskonaleniu każdego elementu, bo mamy nowy zespół i musimy każdy mecz traktować jako dobry trening – powiedział po spotkaniu z Dragons Lugano rozgrywający mistrzów Polski, Fabian Drzyzga.

Gładka wygrana 3:0 z Dragons Lugano. Czy drużyna ze Szwajcarii was czymś zaskoczyła?

Fabian Drzyzga: Nie. My się skupiamy tylko i wyłącznie na naszej grze, doskonaleniu każdego elementu, bo mamy nowy zespół i musimy każdy mecz traktować jako dobry trening. Akurat dzisiaj mieliśmy taką możliwość, bo graliśmy z trochę słabszym przeciwnikiem.Wspomniałeś o tym, że macie nowy zespół. Zdążyłeś się już zgrać z nowymi kolegami?

– Jeszcze trochę czasu nam potrzeba. Jest to rzeczą naturalną, więc na takie zgranie przyjdzie jeszcze czas. Trzeba to zrobić jednak jak najszybciej.

Asseco Resovia chce organizować Final Four Ligi Mistrzów w Krakowie. Co ty o tym sądzisz?

– Bardzo fajna inicjatywa. Mam nadzieje, że się uda to zrealizować. Jednak najpierw to my musimy zająć pierwsze miejsce w grupie, a potem klub na pewno złoży odpowiednie papiery. Z tego co wiem, nie będziemy jednak jedynym kandydatem do organizowania tego turnieju.

Po zajęciu drugiego miejsca w zeszłorocznej edycji Ligi Mistrzów apetyty na wygranie tego trofeum chyba jeszcze bardziej wam urosły.

– Wszystko krok po kroku. Najpierw chcemy wyjść z grupy, potem przejść innych przeciwników w fazie play off. Już sam awans do Final Four będzie dużym wyczynem. Nie ma sensu wybiegać daleko w przyszłość. Skupiamy się na kolejnym meczu.

Ten sezon będzie trochę inny w porównaniu do poprzednich. Po pierwsze zmieniona formuła rozgrywek PlusLigi, a po drugie w styczniu przerwa na turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich. Czy można zaryzykować stwierdzenie, że ten sezon będzie trudniejszy?

– Po prostu każdy mecz będzie istotny. Nie można w którymś momencie przetrenować albo odpuścić, bo liga nam tego nie wybaczy. Zespoły są bardzo dobre i nie można lekceważyć nikogo, zarówno w PlusLidze, jak i Lidze Mistrzów. System rozgrywek w ekstraklasie jest w tym roku okrutny, ale jest taki sam dla wszystkich. Oczywiście jeśli ktoś wygra, to będzie mówił, że system jest wspaniały i sprawiedliwy, a jak ktoś przegra, to będzie mówił, że system jest nieuczciwy. Powie, że miał mniej czasu, albo mniej zawodników, albo mecze tylko raz w tygodniu i nie miał czasu na zgranie. (śmiech) My na szczęście mamy szeroki skład i mamy nadzieję, że nam to bardzo pomoże.

Kto może być dla was najtrudniejszym przeciwnikiem w drodze po mistrzostwo?

– PGE Skra, LOTOS Trefl, ZAKSA. Tak naprawdę nie chodzi o to, kto będzie dla nas najtrudniejszym przeciwnikiem, tylko kto dobrze wytrzyma całą rundę zasadniczą i do każdego meczu podejdzie bardzo dobrze skoncentrowany, nie tracąc punktów w głupi sposób.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-11-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved