Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Fabian Drzyzga z mistrzostwem Rosji

Fabian Drzyzga z mistrzostwem Rosji

W Rosji zdecydowano się zakończyć rozgrywki ligowe w sezonie 2019/2020. Drużyny zostały ostatecznie sklasyfikowane na miejscach, które zajmowały po fazie zasadniczej. Oznacza to, że mistrzem kraju został Lokomotiw Nowosybirsk z Fabianem Drzyzgą w składzie. Srebrny medal przypadł Zenitowi Kazań, a na najniższym stopniu podium staną ubiegłoroczni mistrzowie, siatkarze Kuzbassu Kemerowo.

Za zakończeniem rozgrywek przed czasem głosowało 13 z 14 klubów. Zawodnicy Lokomitowu Nowosybirsk wygrali 16 z 19 spotkań fazy zasadniczej, co pozwoliło im zająć pierwsze miejsce w tabeli. Zgodnie z regulaminem mieli zorganizować tegoroczny Final Six, który wyłoniłby mistrza kraju. Tak się jednak nie stało, ponieważ rosyjska federacja zdecydowała się nie dokończyć fazy play-off z powodu pandemii i przyznała medale na podstawie tabeli po rundzie zasadniczej. Mistrzami zostali więc siatkarze prowadzeni przez Plamena Konstatinowa, to pierwszy w historii tytuł mistrzowski Lokomotiwu Nowosybirsk.

Ze złota ligi rosyjskiej może się więc cieszyć rozgrywający reprezentacji Polski, Fabian Drzyzga. Oprócz dwóch tytułów mistrza świata siatkarz ma koncie Puchar Challenge zdobyty w barwach AZS-u Częstochowa, srebrny medal Ligi Mistrzów, a także mistrzostwo Polski zdobyte w barwach Asseco Resovii Rzeszów. W 2018 roku wygrał ligę grecką jako zawodnik Olimpiakosu Pireus.