Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Fabian Drzyzga: Koncentrujemy się tylko na kolejnym rywalu

Fabian Drzyzga: Koncentrujemy się tylko na kolejnym rywalu

fot. Patryk Głowacki

Polscy siatkarze mają dwudniową przerwę w rozgrywkach Pucharu Świata. Do rywalizacji powrócą w środę w meczu z Rosją. – Ten turniej jest długi pod względem ilości spotkań i pod względem kalendarza. W dwa tygodnie gramy aż jedenaście meczów. Teraz jesteśmy w połowie i mamy dwa dni żeby odpocząć, naładować baterie – mówi rozgrywający reprezentacji, Fabian Drzyzga.

W poniedziałek podopieczni Vitala Heynena dotarli do Hiroszimy, w której rozegrają kolejne mecze Pucharu Świata. Na razie odbyli tam tylko trening siłowy, zajęcia w hali przewidziane zostały na wtorek. – Ten turniej jest długi pod względem ilości spotkań i pod względem kalendarza. W dwa tygodnie gramy aż jedenaście meczów. Teraz jesteśmy w połowie i mamy dwa dni żeby odpocząć, naładować baterie. Na siłowni było dziś trochę ciężarów, ale nie za dużo. Trochę było gimnastyki, trochę stabilizacji i mam nadzieję, że to wystarczy do końca turnieju – powiedział rozgrywający kadry, Fabian Drzyzga. – Wszystkie zespoły mają takie same warunki, więc trzeba wykorzystać czas na sali na maksa. Ale sale w Japonii są zazwyczaj bardzo dobre do grania w siatkówkę, więc nie będzie żadnego problemu z przystosowaniem do obiektu – dodał.W środę biało-czerwoni zmierzą się z reprezentacją Rosji. Rozgrywający polskiej kadry doskonale zna zawodników tego zespołu, nie tylko ze zmagań reprezentacyjnych. Na co dzień Fabian Drzyzga gra bowiem w rosyjskiej Superlidze, w ekipie Lokomotiwu Nowosybirsk. Doświadczenie to, może okazać się pomocne w rozpracowaniu rywali. – Najpierw muszę zobaczyć kto tu dokładnie przyjechał. Wiem tylko, że są moi dwaj koledzy z klubu. Ale po to mamy trenerów, aby to oni rozpracowywali przeciwników. Dziś koncentrujemy się tylko na kolejnym rywalu, nie patrzymy w przyszłość. Teraz najważniejsza jest Rosja – stwierdził Drzyzga.

Myślę, że dwa dni to wystarczająco dużo, aby odpocząć. Na mecz z Rosją wyjdziemy z nowymi siłami – zapowiedział z kolei Jakub Kochanowski. Środkowy na boisku spisuje się coraz lepiej i nie kryje zadowolenia ze swojej dyspozycji. – Cieszę się, że gra mi się coraz lepiej, łatwiej. Na boisku czuję się coraz pewniej – przyznał zawodnik.

źródło: inf. własna, polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-10-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved