Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Fabian Drzyzga: Niech każdy interpretuje to jak chce

Fabian Drzyzga: Niech każdy interpretuje to jak chce

fot. Katarzyna Antczak

– Teraz skupiamy się na pojedynczych meczach, na sparingach, treningach. Jak przyjdzie liga, będziemy grać od meczu do meczu i każdy będzie dla nas najważniejszy, by krok po kroku dobrą grą i zwycięstwami osiągnąć to, co chcemy, czyli wygrać mistrzostwo Polski – mówi przed startem sezonu w PlusLidze Fabian Drzyzga, rozgrywający Asseco Resovii.

Zdrowy, wypoczęty. Coś niespotykanego w porównaniu z poprzednimi sezonami. Był czas na trening, na odpoczynek po sezonie reprezentacyjnym. Czujesz już głód grania o punkty?Fabian Drzyzga: – Sezon olimpijski zawsze jest krótszy, jeśli chodzi o reprezentację, więc więcej czasu jest na wyleczenie kontuzji, na lepsze potrenowanie w klubie i teraz jest taka okazja. Trzeba ją doceniać, cieszyć się z tego i wykorzystać. Mogliśmy się z drużyną przygotowywać zdecydowanie dłużej niż tylko tydzień przed startem ligi.

Dla was te kilka tygodni przygotowań i fakt, że na początku sezonu nie będzie grania co trzy dni, to szczególnie ważna sprawa. Drenaż drużyny był bardzo głęboki. A dla rozgrywającego każdy trening, każdy sparing to dużo w kontekście zgrania się z nowymi kolegami.

– Zgadza się. Dla każdego zawodnika każdy trening jest ważny. Drużyna jest nowa, odświeżona, nieco młodej generacji. Przyszła świeża krew i na tę chwilę wygląda to wszystko na treningach bardzo dobrze, atmosfera w szatni jest znakomita, więc to duży plus do sezonu, bo wiemy, że ta atmosfera jest niezwykle istotna.

Nowa generacja, nowi zawodnicy. Jak widzisz potencjał i siłę tego zespołu?

– Mamy „materiał” do dobrej pracy, na razie trenujemy bardzo dobrze i oby tak było cały czas. Ta drużyna w tym momencie ma jednak cele krótkoterminowe, choć wiadomo, że wszyscy chcą, żebyśmy wygrywali mistrzostwo Polski, Puchar Polski itp.

Wy też chcecie…

– Oczywiście, że tak. Tylko że teraz się skupiamy na pojedynczych meczach, na sparingach, na treningach. Jak przyjdzie liga, będziemy grać od meczu do meczu i każdy będzie dla nas najważniejszy, by krok po kroku dobrą grą i zwycięstwami osiągnąć to, co chcemy, czyli wygrać mistrzostwo Polski.

Wywiadem dla Przeglądu Sportowego wywołałeś burzę w środowisku. Powiedziałeś, że czas trenera Stephane’a Antigi powinien dobiec końca, co spotkało się z różnymi reakcjami, także wśród dziennikarzy. Nie żałujesz tych słów?

– Ja nic złego nie powiedziałem. Wywiad w Przeglądzie Sportowym wyglądał zupełnie inaczej, niż przekazała to jedna pani, która chciała sobie chyba nabić wejścia na stronę. Ja jej wywiadu nie udzielałem, tylko panu z Przeglądu Sportowego, a został zrobiony wywiad z wywiadu i własna interpretacja tego, co zostało przedstawione. Ja nic złego nie powiedziałem, a każdy niech interpretuje to jak chce. Jeden powie, że dziś jest ładna pogoda, drugi, że brzydka i tak możemy sobie rozmawiać. Nie mam z tym problemu.

*Cały wywiad Marcina Lwa na www.rzeszow.sport.pl

źródło: rzeszow.sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-09-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved