Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Fabian Drzyzga: Jesteśmy nauczeni pokory

Fabian Drzyzga: Jesteśmy nauczeni pokory

Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów wywiązali się z przedmeczowych założeń i pewnie pokonali w środowy wieczór AZS Częstochowa na wyjeździe 3:0. Gospodarze postawili twarde warunki w pierwszym oraz trzecim secie. Rzeszowianie kontrolowali jednak przebieg wydarzeń i nie dopuścili do zlekceważenia rywali. – Przyjechaliśmy tu po trzy punkty, po nic innego. Zrobiliśmy swoje, zapominamy o tym meczu i skupiamy się już na kolejnym – powiedział krótko rozgrywający wicemistrzów Polski, Fabian Drzyzga.

Rzeszowianie pewnie wygrali 3:0, ale sami przekonali się po porażce we własnej hali z GKS-em Katowice, że nie należy lekceważyć żadnego rywala i trzeba podchodzić do spotkania maksymalnie skoncentrowanym. – To nie chodzi o to, że mówiąc „przyjeżdżamy po trzy punkty”, to kogoś lekceważymy. Wręcz przeciwnie, jesteśmy nauczeni pokory i tego, że w życiu nie zawsze wszystko jest tak, jak człowiek sobie powie i sami przekonaliśmy się o tym już nie raz, nie dwa w tym sezonie oraz innych, więc wiemy, jak takie mecze grać. Często nie jest łatwo, ale takie jest zadanie. Wygramy – nikt o tym nie będzie pamiętał, przegramy – będą pisać o tym tydzień – przyznał reprezentant Polski.

Końcówka pierwszego seta była bardzo ważna dla dalszych losów tego pojedynku, bowiem niewiele brakowało, aby to częstochowianie wyszli wówczas na prowadzenie. Ostatecznie minimalnie lepsza okazała się Resovia. – Pierwszy set na pewno był trudny. Zrobiliśmy zbyt dużo błędów, zablokowali nas też na początku. Chłopaki z Częstochowy na pewno poczuli się wtedy lepiej, a w tych kolejnych setach troszkę graliśmy może za luźno, ale w szczególności w tym ostatnim nie mogliśmy złapać takiego rytmu. Na szczęście udało się wygrać – powiedział z zadowoleniem siatkarz Asseco.

Już za chwilę wicemistrzowie Polski zaczną zmagania w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Czy zawodnicy dowodzeni przez Andrzeja Kowala są gotowi na grę na pełnych obrotach? – Rezerwy są zawsze. Po to pracujemy codziennie, żeby ten nasz poziom gry i nasza forma szła w górę. Chodzi też o zgranie zespołu, bo nie ma co ukrywać – mamy nowy zespół. Niektórzy też wracają po kontuzjach, nawet rocznych, więc tego czasu nam potrzeba, a Liga Mistrzów zawsze wyzwala troszeczkę więcej adrenaliny, troszkę łatwiej się gra, ale przeciwnicy są trudniejsi, więc będzie trzeba uważać. Naszym celem jest na pewno wyjście z grupy, ale skupiamy się na razie na BBTS-ie – zakończył Fabian Drzyzga.