Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Fabian Drzyzga: Graliśmy z jednym z faworytów do złota

Fabian Drzyzga: Graliśmy z jednym z faworytów do złota

fot. Katarzyna Antczak

Serbowie szybko sprowadzili na ziemię Polaków, którzy marzyli o powtórzeniu wyniku sprzed trzech lat z meczu otwarcia mistrzostw świata, kiedy to biało-czerwoni wygrali 3:0. Tymczasem Fabian Drzyzga przyznał, że wcale nie spodziewał się powtórki. – Osobiście nie czułem żadnej presji, że musimy wygrać 3:0, bo nie graliśmy z zespołem przeciętnym, tylko z jednym z faworytów do zdobycia złotego medalu w tym turnieju – podkreślił siatkarz, który od przyszłego sezonu będzie występował w Olympiakosie Pireus.

Mecz otwarcia mistrzostw Europy, podobnie jak mistrzostw świata, zakończył się wynikiem 3:0. Tym razem jednak to rywale mieli więcej powodów do zadowolenia. Czy wynik to jedyna analogia do spotkania sprzed trzech lat? – Trzy lata temu Serbowie chcieli nas rozstrzelać zagrywką, a dali nam piłkę. Mam wrażenie, że w tym meczu my chcieliśmy zrobić to samo – analizował Fabian Drzyzga. Podopieczni Ferdinando de Giorgiego zepsuli 15 zagrywek, punktując tylko dwukrotnie. Lepiej w tym elemencie wypadli Serbowie, którzy pomylili się 12 razy, ale zapisali na swoim koncie 5 oczek.Mecz przy 60-tysięcznej publiczności, pozytywny rezultat sprzed 3 lat – dla wielu były to wystarczające argumenty, by walczyć w czwartkowym starciu z Serbami o pełną pulę. – Ja osobiście nie czułem żadnej presji, że musimy wygrać 3:0, bo nie graliśmy z zespołem przeciętnym, tylko z jednym z faworytów do zdobycia złotego medalu w tym turnieju. My się skupialiśmy na tym, żeby zagrać dobre spotkanie. Ono nie było złe w naszym wykonaniu, ale niestety nie było dla nas wygrane – podkreślił zawodnik.

Porażka Polaków z Serbami w meczu otwarcia, i to 0:3, mocno skomplikowała sytuację biało-czerwonych. W spotkaniu Estonii z Finlandią obie ekipy podzieliły się punktami, co oznacza, że po pierwszym dniu turnieju Polska zajmuje ostatnie miejsce w swojej grupie. Dzięki czwartkowej wygranej Serbowie praktycznie zapewnili sobie pierwsze miejsce, bowiem trudno przypuszczać, by stracili punkty w dwóch pozostałych pojedynkach. Fabian Drzyzga przyznał, że nie ma miejsca na analizowanie dalszych możliwości, tylko trzeba się skupić na jak najlepszym zaprezentowaniu się w Gdańsku. – Na pewno będziemy walczyć, teraz skupiamy się na rywalizacji z Finlandią – dodał rozgrywający.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-08-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved