Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Fabian Drzyzga o reprezentacji: Coś się wypaliło…

Fabian Drzyzga o reprezentacji: Coś się wypaliło…

fot. Joanna Skólimowska

– Wiadomo, że każdy trener ma swoją żelazną szóstkę, siódemkę. To normalna rzecz. Ale z tego, co pamiętam, poprzedni trenerzy reprezentacji w którymś momencie się gubili i zapominali o rezerwowych. Teraz było podobnie – mówi Fabian Drzyzga na łamach Przeglądu Sportowego. – Cały sezon reprezentacyjny był dla mnie stracony. Czasu nie cofniemy – dodaje rozgrywający reprezentacji Polski.

Zanosi się na to, że pan po sezonie reprezentacyjnym wreszcie więcej zagra.



Fabian Drzyzga:Na pewno będzie normalna rywalizacja. Będzie grać lepszy. Porozmawiałam z trenerem Andrzejem Kowalem, podobnie jak Lukas Tichacek. Wiemy, na czym stoimy. Nie ma żadnych animozji i gierek.

Pije pan do tego, co było w reprezentacji?

– Kto jest inteligentny, ten zrozumie moją wypowiedź.

W igrzyskach olimpijskich grał pan niewiele. Po przylocie stwierdził pan, że do Rio poleciał na wycieczkę…

– Tak było. Nie zaprzeczam. Zresztą cały sezon reprezentacyjny był dla mnie stracony. Czasu nie cofniemy.

To prawda, ale też trudno zapomnieć o olimpijskim turnieju, bo wszyscy oczekiwali czegoś więcej niż tylko ćwierćfinału.

Jasne, że trudno zapomnieć. Większość z nas pierwszy raz uczestniczyła w igrzyskach. Cholernie trudno było się do nich zakwalifikować. Przeszliśmy ciężki okres. Nasza drużyna miała duży potencjał, ale on w którymś momencie się rozmył. Było dużo różnych historii, animozji. Ale czy wyplucie tego wszystkiego cokolwiek da? Było, minęło. Przegraliśmy w ćwierćfinale z USA i tego nie zmienimy.

Wy zawodnicy dokładnie wiecie, co działo się wewnątrz zespołu. Ważne, by wiedzieli też działacze PZPS-u, którzy będą decydować o losach Stephane’a Antigi.

Prezesi naszego związku wiedzą wszytko, co działo się w drużynie. Dlatego wierzę, że podejmą dobrą decyzję. Jedyną słuszną, którą powinni podjąć. My w Rzeszowie dostaliśmy trochę świeżości, nowej krwi. To samo powinno wydarzyć się w reprezentacji Polski.

Mamy przez to rozumieć, że pańskim zdaniem powinna nastąpić zmiana na stanowisku trenera kadry?

Dla mnie zdecydowanie tak. Coś się wypaliło. Oczywiście wypowiadam się tylko za siebie, ale wydaje mi się, że większość reprezentantów Polski powie to samo.

Odważne słowa, bo jednak wielu kibiców uważa, że Antiga powinien pozostać trenerem reprezentacji.

Kibice zawsze są z nami, z zawodnikami, trenerami i za to bardzo im dziękujemy, ale to nie oni spędzają na obozach wspólnie z nami kilka miesięcy. A nie jest to łatwe. Gdy nie ma atmosfery, to nie ma pracy i potem nie ma sukcesu. Wiadomo, że nie zawsze dobra atmosfera gwarantuje sukces, ale jest to dość ważny czynnik sportowy.

Jeśli zmiana trenera ma poprawić atmosferę, wnieść trochę świeżości do kadry, to kto byłby najlepszym kandydatem? Ostatnio często wymienia się Raula Lozano.

Nie interesuje mnie, kto będzie trenerem reprezentacji. To leży w gestii działaczy. My jesteśmy od grania. I ja skupiam się na tym, by teraz dobrze grać w klubie. Miałem długie wakacje, ale one już za mną i trzeba ostro pracować, by sezon był udany.

Cały wywiad Ryszarda Opiatowskiego w Przeglądzie Sportowym

Trenerem reprezentacji Polski powinien być:

zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

 

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2016-09-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved