Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Fabian Drzyzga: Będziemy musieli skupić się na własnej grze

Fabian Drzyzga: Będziemy musieli skupić się na własnej grze

fot. Patryk Głowacki

Reprezentacja Polski z jednym przegranym setem na koncie zakończyła fazę grupową. Chociaż spotkania były jednostronne, to w każdym z nich Polacy mogli liczyć na wsparcie licznej grupy kibiców. – Dla nas byłaby to wielka kara, gdybyśmy grali przy psutych trybunach a zmotywować się jest dużo ciężej i grać spotkania z przeciwnikami dużo słabszymi jest jeszcze trudniej. Mamy przynajmniej dla kogo grać, atmosfera na meczach jest fajna, więc wielkie dzięki dla kibiców – powiedział Fabian Drzyzga.

Polacy bez najmniejszych problemów przeszli przez fazę grupową. Mecz z Ukraińcami może zapaść w pamięć kibiców na dłużej, jednak nie ze względu na poziom sportowy pojedynku a nietypowe zagranie trenera Heynena. Przy stanie 14:8 w drugim secie szkoleniowiec wymienił całą szóstkę zawodników na raz. – Po prostu trener zapytał się graczy podstawowych o to, czy chcą zagrać a jak chcą, to w jakiej długości. Ustaliliśmy, że to będzie mniej więcej set do dwóch. A później trener ustalił, że będzie półtorej i jak widzieliście wszyscy wykonał gest sześciu palców i zmienił sześciu zawodników. Ja pierwszy raz widziałem takie coś, więc trochę humoru, ale wszyscy pograli i to było ważne, żeby przed kolejnymi meczami każdy dotknął parkiet – wyjaśnił Fabian Drzyzga.W 1/8 finału Polacy w sobotę zmierzą się z Hiszpanami. Reprezentacja ta zajęła 4. miejsce w grupie B. W pięciu meczach zdobyła sześć punktów, wygrywając 3:1 z Niemcami i 3:2 z Austrią. Łącznie Hiszpanie wygrali 9 setów a przegrali 12. – Wiem, że chyba cały nasz sztab przygotowywał się na Słowaków, więc będą musieli całą nockę jeszcze zarwać, albo dwie i przygotować się na Hiszpanów. Nie mam bladego pojęcia jak grają, bo nie widziałem żadnego meczu, nawet jednej akcji, więc nie chcę nic mówić. Domyślam się, że będziemy musieli skupić się na własnej grze, własnym boisku i mam nadzieję, że to będzie wystarczające – powiedział rozgrywający reprezentacji Polski.

Rozszerzona formuła mistrzostw Europy i granie jej w czterech państwach nie wpłynęło pozytywnie na zainteresowanie spotkaniami. Na wielu meczach było zaledwie około 100 widzów. Zupełnie inaczej było na pojedynkach Polaków, gdzie na trybunach nie brakowało głośnych kibiców biało-czerwonych. – Najbardziej oprócz siatkarskich elementów zapamiętam, że każdy mecz graliśmy „u siebie”. Może nie przy komplecie, ale przy bardzo dużej ilości publiczności. Dla nas byłaby to wielka kara, gdybyśmy grali przy psutych trybunach a zmotywować się jest dużo ciężej i grać spotkania z przeciwnikami dużo słabszymi jest jeszcze trudniej. Mamy przynajmniej dla kogo grać, atmosfera na meczach jest fajna, więc wielkie dzięki dla kibiców. Jestem pewien, że pojawią się tak jak zawsze w pełnej krasie, wszędzie, gdzie będziemy grać – zakończył Drzyzga.

Polscy siatkarze w ME

zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

źródło: opr. własne, sport.tvp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-09-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved