Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > EYOF: Wygrana Polaków nad Węgrami

EYOF: Wygrana Polaków nad Węgrami

fot. CEV

Polacy w walce o siódme miejsce Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży pokonali w trzech setach reprezentację Węgier. Biało-czerwoni w żadnym z setów nie dali swoim rywalom przekroczyć granicy dwudziestu punktów.

Polacy wyszli na sobotnie spotkanie bardzo zdeterminowani. Porażki w poprzednich spotkaniach spowodowały, że chcieli pokazać się tym razem z jak najlepszej strony. Od samego początku narzucali swój styl gry, swoje tempo, dzięki czemu w każdym z setów wypracowywali sobie znaczącą przewagę. Ich rywale natomiast nie potrafili nawiązać walki, popełniali dużo błędów. Wpłynęło to na ich płynność gry, co z kolei przełożyło się na wysokie przegrane w każdej z partii. W rezultacie to biało-czerwoni mogli cieszyć się z wywalczenia siódmego miejsca podczas Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży, który rozgrywany jest w Györ.

Najlepiej w polskiej drużynie zaprezentował się Remigiusz Kapica, który zdobył dwadzieścia punktów. Doskonale radził sobie w ataku, w którym osiągnął 55-procentową skuteczność. Kroku starali się mu dotrzymywać Czyrniański i Michalak, którzy również w tym elemencie uzyskali około 50-procentową skuteczność. Biało-czerwoni zdobyli blokiem dziewięć oczek przy sześciu przeciwnika. Zdecydowanie lepiej poradzili sobie w ataku, w którym ich skuteczność uplasowała się na poziomie 52 proc., a Węgrów 31 proc. W przyjęciu również lepsi byli Polacy, którzy osiągnęli 66 proc. przyjęcia pozytywnego.



Polska – Węgry 3:0
(25:15, 25:18, 25:17)

Składy zespołów:
Polska: Czyrniański (11), Adamczyk (6), Kapica (20), Prokopczuk, Firszt (8), Michalak (6), Szymura (libero) oraz Jezierski (1), Sługocki (3) i Zaguła (2)
Węgry: Szabo B., Szabo M. (5), Horvath (4), Kiss Marcell (2), Flachner (9), Kiss Mate (2), Hartyanyi (libero) oraz Lukacs (3), Szabo B.F. (5), Csizmadia (1) i Moro

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved