Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > EYOF: Rosjanie dużo lepsi od naszych kadetów

EYOF: Rosjanie dużo lepsi od naszych kadetów

Po porażce w tie-breaku z reprezentacją Czech we wtorek polscy kadeci zmierzyli się na turnieju EYOF w węgierskim Győr z Rosją. Sborna okazał się lepsza od biało-czerwonych i wygrała to spotkanie w trzech setach. Oznacza to prawdopodobnie, że Polacy nie zakwalifikują się do półfinału. W środę przed nimi ostatni mecz grupowy z Węgrami.

Polacy dobrze rozpoczęli spotkanie z Rosjanami, bowiem już na samym początku zapewnili sobie dwupunktową przewagę 3:1, po pojedynczym bloku Wiktora Rajsnera na środku siatki. Rosjanie szybko jednak wyrównali, by po chwili wyjść na prowadzenie 5:3. Biało-czerwonym udało się dogonić rywali na 12:12 po podwójnym bloku na atakującym Sbornej Maksimie Sapożkowie. Po chwili rywale ponownie odskoczyli, tym razem na cztery „oczka”, 21:17, a trener Maciej Zendeł zmuszony był poprosić o czas. To zagranie nie zdało swojego egzaminu, bowiem w następnej akcji na lewym skrzydłem zablokowany został Remigiusz Kapica. Nasi reprezentanci nie byli w stanie odrobić tak dużej przewagi, przegrywając ostatecznie 18:25.

Początek drugiej partii również był wyrównany. Pierwsza przerwa techniczna to nieznaczne, bo jednopunktowe prowadzenie Rosjan – 8:7. Rywale aż do połowy seta trzymali naszych reprezentantów na jedno- lub dwupunktowy dystans. Przy stanie 14:14 w aut z kontry zaatakował Władisław Spiridonow, dzięki czemu Polacy wyszli na prowadzenie (15:14). Zacięta walka punkt za punkt trwała do samej końcówki partii. Przy stanie 19:18 zablokowany został Artur Sługocki, dzięki czemu Sborna odskoczyła na 2 punkty. Polacy zmobilizowali się i najpierw odrobili straty, by uzyskać jednopunktową przewagę, 22:21. Zaciętą końcówkę na przewagi wygrali Rosjanie, 27:25.

Początek trzeciej odsłony meczu wyglądał zdecydowanie najlepiej w naszym wykonaniu. Podopieczni Macieja Zendeła rozpoczęli ją od prowadzenia 7:4, lecz rywale niestety wyrównali na 12:12, a po autowym zbiciu Kapicy wyszli na jednopunktowe prowadzenie (13:12). Utrata prowadzenia sparaliżowała nieco naszych młodych siatkarzy. Jak się później okazało, był to kluczowy moment seta, bowiem Rosjanie odskoczyli na kilka punktów, dzięki czemu mogli pewnie prowadzić swoją grę, wygrywając 25:20 i cały mecz 3:0.

Polska – Rosja 0:3
(18:25, 25:27, 20:25)

Polska: Rajsner (1), Czyrniański (1), Jezierski (2), Kapica (26), Firszt (8), Michalak (3), Szymura (libero) oraz Sługocki (1), Adamczyk (4), Zaguła (4) i Grygiel
Rosja: Kuzniecow (8), Dikarew (11), Mielnikow (2), Abajew (2), Sapożkow (14), Spiridonow (13), Liasow (libero) oraz Kurbatow (2), Kreczetow (2) i Tietiuchin (4)