Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Exact Systems Norwid Częstochowa o krok od skompletowania składu

Exact Systems Norwid Częstochowa o krok od skompletowania składu

fot. Katarzyna Bucka

Już tylko jedna niewiadoma pozostała w składzie częstochowskiego Norwida. Klub w ostatnich dniach zakontraktował dwóch nowych zawodników – Damiana Wdowiaka i Kamila Maruszczyka, a jedynym niepotwierdzonym zawodnikiem jest złoty medalista mistrzostw świata juniorów – środkowy Jarosław Mucha.

Chociaż wciąż nie ma oficjalnego potwierdzenia ze strony Polskiego Związku Piłki Siatkowej, że Exact Systems Norwid Częstochowa zagra w rozgrywkach I ligi, wszystko wskazuje na to, że zeszłoroczny beniaminek ponownie wystąpi na zapleczu PlusLigi. Drużyna Radosława Panasa po niezbyt udanym poprzednim sezonie została nieznacznie przebudowana na kluczowych pozycjach – rozegraniu, ataku oraz przyjęciu. Kilka dni temu informowaliśmy, że z klubem podpisał kontrakt dwudziestoczteroletni rozgrywający – Jakub Nowosielski, który zastąpił Jakuba Oczko.Kolejnym wzmocnieniem drużyny z Częstochowy jest Damian Wdowiak. Atakujący został pozyskany w miejsce Michała Kaczyńskiego. Dwudziestopięciolatek w zeszłym sezonie grał w drugoligowym LKS-ie Czarnych Wirex Rząśnia, z którym rywalizację zakończył na trzecim miejscu w grupie 3. Wcześniej siatkarz ten reprezentował barwy między innymi KPS-u Siedlce, Pekpolu Ostrołęka czy PGE Skry Bełchatów. Wdowiak miał już okazję poznać Częstochowę, bowiem w sezonie 2012/2013 po udanym występie w barwach Skry przeciwko Fenerbahce Stambuł został wypożyczony do Wkręt-metu AZS Częstochowa.

Najnowszym nabytkiem Norwida jest natomiast przyjmujący Kamil Maruszczyk. Jest to wychowanek częstochowskiego klubu. Po zakończeniu nauki w IX Liceum Ogólnokształcącym w Częstochowie reprezentował Hutnika Kraków, jednak drużyna ta przez problemy finansowe wycofała się z rozgrywek, a przyjmujący zasilił Norwida w walce o awans na zaplecze PlusLigi. Siatkarz nie zdecydował się na pozostanie w drużynie Radosława Panasa i wybrał AGH Kraków. Chociaż wiele wskazywało na to, że Maruszczyk pozostanie w zespole z Krakowa, dwudziestoczterolatek przeniósł się jednak do Exact Systems Norwida Częstochowa.

Obecna kadra Exact-Systems Norwida Częstochowa prezentuje się następująco:
rozgrywający: Adrian Kraś, Jakub Nowosielski
atakujący: Tomasz Kryński, Damian Wdowiak
przyjmujący: Damian Kogut, Kamil Maruszczyk, Dominik Miarka, Adam Smolarczyk
środkowi: Kamil Gromadzki, Łukasz Usowicz, Mateusz Zawalski
libero: Michał Wrzeszcz, Bartosz Zieliński

źródło: inf. własna, siatkowka.norwid.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-07-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved