Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Ewentualny występ Camejo w Tokio wymusi zmiany w kadrze Rosji

Ewentualny występ Camejo w Tokio wymusi zmiany w kadrze Rosji

fot. vczenit-spb.ru

Już od dawna wiadomo, że pochodzący z Kuby przyjmujący chce zagrać w reprezentacji Rosji. Siatkarz grający obecnie w klubie z Sankt Petersburga jest już oficjalnie obywatelem Rosji. Wiele wskazuje na to, że urodzony w 1986 roku zawodnik będzie mógł wystąpić w barwach Sbornej już na przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich w Tokio. Sama zgoda FIVB może jednak nie wystarczyć, bowiem trener Tuomas Sammelvuo najprawdopodobniej stanie przed ciężkim wyborem.

W latach 2005-2008 siatkarz występował w reprezentacji Kuby. Rok temu Oreol Camejo wystąpił z prośbą o nadanie mu rosyjskiego obywatelstwa. W latach 2013-2015 zawodnik bronił barw Lokomotiwu Nowosybirsk, a od 2017 roku występuje w Zenicie Sankt Petersburg. 13 czerwca na mocy dekretu wydanego przez prezydenta Rosji, Władimira Putina przyjmujący pochodzący z Kuby siatkarz otrzymał rosyjskie obywatelstwo.FIVB jednak nie podjęła jeszcze decyzji w sprawie siatkarza. Federacja może przychylić się do prośby rosyjskiej federacji. Większy problem trenerowi Tuomasowi Sammelvuo może sprawić jednak inny siatkarski przepis. Mówi on, że w składzie może się znaleźć tylko jeden zawodnik, który występował już w reprezentacji innego kraju. W barwach kadry Białorusi występował już jeden z najlepszych rosyjskich rozgrywających, Aleksander Butko, który na swoim koncie ma m.in złoto igrzysk w Londynie, był także na ubiegłorocznych mistrzostwach świata.

Prowadzący Rosję szkoleniowiec nie będzie mógł skorzystać z usług Camejo oraz Butki na tym samym turnieju. Można mieć więc wątpliwości czy Tuomas Sammelvuo zdecyduje się powołać pochodzącego z Kuby siatkarza na igrzyska w Tokio. Na tej pozycji pierwsze skrzypce grają utalentowani Jegor Kluka i Dmitrij Wołkow, którzy prezentują już bardzo wysoki poziom. Kilku innych rosyjskich przyjmujących także puka do drzwi kadry, a na pozycji rozgrywającego Rosjanie nie mają takiego pola manewru. To stawia pod znakiem zapytania występ pochodzącego z Kuby siatkarza na najważniejszej imprezie czterolecia.

źródło: inf. własna, worldofvolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-09-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved