Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Ewelina Tobiasz: Trzeba się cieszyć z wygranego meczu

Ewelina Tobiasz: Trzeba się cieszyć z wygranego meczu

fot. Michał Szymański

W meczu piątej kolejki Orlen Ligi Budowlani Łódź pokonali 3:2 BKS Profi Credit Bielsko-Biała, a już w sobotę zawodniczki łódzkiej ekipy czeka kolejne spotkanie. Tym razem zagrają na wyjeździe w Toruniu. – Wygrywałyśmy 2:0. Wszystko szło po naszej myśli. Wydawać się mogło, że trzeci set to będzie czysta formalność. Niestety u nas nie funkcjonowało wszystko tak, jak w pierwszych dwóch partiach – przyznała rozgrywająca, Ewelina Tobiasz.

Ostatnie spotkanie z BKS-em Profi Credit Bielsko-Biała wygrałyście, ale straciłyście punkt. Czy czujecie niedosyt po tym meczu?Ewelina Tobiasz: – Oczywiście, że tak. Wygrywałyśmy 2:0. Wszystko szło po naszej myśli. Wydawać się mogło, że trzeci set to będzie czysta formalność. Niestety u nas nie funkcjonowało wszystko tak, jak w pierwszych dwóch partiach. Koleżanki z przeciwnej drużyny postawiły nam poprzeczkę nieco wyżej. Nie udało się dowieźć trzech punktów do końca. Trzeba się cieszyć z wygranego meczu. Wyszłyśmy z dużego dołka. Udało się odbudować koncentrację i wygrać tie-breaka. Dla nas to ogromny plus. To dobrze rokuje na przyszłość naszych występów w Orlen Lidze.

Po pierwszych dwóch setach, które wygrałyście, była 10-minutowa przerwa. Myślisz, że ten czas może negatywnie wpływać na drużynę, zmieniać przebieg meczu?

– Tak. Przerwa jest tragiczna. Schodzisz z boiska, jesteś nakręcona tym, co się działo i nagle masz 10 minut, nie robisz nic. Oczywiście chwilę się rozgrzewamy, rozmawiamy o poprzednich setach i myślimy o kolejnych. Przerwa źle wpływa na zespół prowadzący. Może ona zdekoncentrować. Tutaj pokazał to nie tylko nasz mecz. W PlusLidze także zdarzają się takie niespodzianki. Osobiście wolałam przerwy techniczne w trakcie setów.

To był pierwszy mecz, kiedy wyszłaś w szóstce rozpoczynającej spotkanie. Spodziewałaś się takiej decyzji sztabu szkoleniowego?

– Mogłam się domyślać po tym, w jakich ustawieniach trenowałyśmy i jaka była przewidywana pierwsza szóstka. Z tego oczywiście bardzo się cieszyłam.

Jak czułaś się na parkiecie w roli pierwszej rozgrywającej?

– Na początku był ogromny stres. Na takim poziomie dawno już nie grałam. W wakacje też nie występowałam, leczyłam kontuzję. Mam nadzieję, że stres zadziałał w pozytywną stronę. Motywacja i dodatkowa siła pozwoliła zagrać dwa pierwsze sety tak fajnie.

W wygranych partiach nawet zdarzały się pewne niedociągnięcia w przyjęciu. Można powiedzieć, że koleżanki z drużyny nie ułatwiły ci zadania.

– No tak, ale dla mnie to nie jest większy problem. Rzeczywiście łatwiej się gra, jak ma się wyższy procent przyjęcia perfekcyjnego. To jest kolejne wyzwanie. Trzeba rozwiązywać każdy problem. Jeżeli dziewczyny są w stanie kończyć wystawione przeze mnie wyższe piłki, a nie szybkie, dla mnie to żaden problem. Mogę pobiegać po boisku. Byle miało to pozytywny skutek w ataku i w punktach.

Piąty mecz, piąte zwycięstwo. Lidera nie udało się utrzymać, ale macie tyle samo punktów, co pierwszy w tabeli Chemik Police. W tym sezonie poprzeczkę macie zawieszoną wyżej.

– W porównaniu z poprzednim to na pewno. Kilka osób już mówiło, że celujemy w strefę medalową. Marzeniem byłoby złoto. Takie jest moje marzenie i cel na ten sezon. Zrobię wszystko, by tak się stało. Nie mamy lidera, ale jesteśmy dopiero po piątej kolejce. Jeszcze wiele meczów przed nami i do końca sezonu może się bardzo dużo wydarzyć. Wpadki mogą się zdarzyć każdemu zespołowi. Nieważne, jak się zaczyna, ważne, jak kończy. Mamy drugie miejsce, więc super. Jest się z czego cieszyć.

W siatkówce kobiet wszystko może się zdarzyć. Kolejny mecz zagracie w Toruniu. Beniaminek Orlen Ligi sprawił już niespodziankę, pokonując ŁKS Łódź czy BKS Bielsko-Biała.

– Przygotowujemy się do tego spotkania. Jak tylko zaczynamy tydzień treningowy przed meczem, przygotowujemy się stricte pod przeciwnika. Są drobne zmiany w ustawieniu, taktyce. Myślimy tylko o tym rywalu. Nie będzie to łatwy mecz. Dziewczyny pokazały, że potrafią grać w siatkówkę. Fakt, wygrałyśmy z nimi w sparingach. Mecze ligowe rządzą się innymi prawami.

Czy wymęczone zwycięstwo z BKS-em wpłynęło na atmosferę w zespole?

– Było zaskoczenie, że grałyśmy tie-breaka, ale nie uważam, żeby to była porażka. Gdybyśmy przegrali ten mecz, nie chcę myśleć, co mogło się stać. Chyba wszyscy by już nas skreślili. Wywalczona wygrana cieszy. Po pierwszych dwóch setach to my zawaliłyśmy sprawę, nie czarujmy się. Atmosfera nie ucierpiała. Pogadałyśmy sobie po meczu. Mecz był w poniedziałek. Dzisiaj piątek. Już o tym nie pamiętamy.

Bielsko-Biała to trudny przeciwnik. Mecze w poprzednim sezonie pokazały, że gra się z nim ciężko. W zespole teraz gra m.in. Ewelina Brzezińska, co także mogło pomóc.

– Patrząc na poprzedni sezon, śmieję się, że zespoły miały swój najlepszy mecz z Budowlanymi Łódź. Nie wiem dlaczego, ale zawsze przeciwko nam wszyscy grają super. Może rzeczywiście boją się trochę sali. Atlas Arena jest naszym atutem i prawdopodobnie też dlatego tak się nakręcają. Cieszy nas, że inne zespoły czują respekt. Chcą z nami walczyć i nie traktują nas jak dziewczynki do bicia. W takich meczach poziom jest wysoki i można się rozwijać.

Widać duże zaangażowanie podczas treningów i meczów. Trener daje wam konkretne wskazówki, tak jak mówisz. To ułatwia grę i motywuje do pracy?

– Oczywiście, że tak. Mamy dużo młodych zawodniczek. Błędów typowo technicznych popełniamy mnóstwo. Trzeba jeszcze ułożyć nam rękę, nogę. Tutaj przekrzyw głowę, wciągnij brzuch. Śmieszne rzeczy, ale diabeł tkwi w szczegółach. W moim przypadku głupie niedostawienie lewej nogi powoduje, że piłka jest odciągnięta i niewygodna dla atakującej. Muszę nad tym pracować.

Z tego co mówisz i co widać, trener Błażej Krzyształowicz zawsze dąży do perfekcji.

– Oj tak. To perfekcjonista pod każdym względem. Piłuje nas na każdym kroku i bardzo dobrze. Trzeba nas pilnować.

źródło: budowlanilodz.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-11-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved