Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Ewelina Tobiasz dołączyła do Energetyka Poznań

Ewelina Tobiasz dołączyła do Energetyka Poznań

fot. Łukasz Krzywański

Enea Energetyk Poznań po sezonie 2018/2019 przechodzi duże zmiany. Z zespołu odeszło aż 9 zawodniczek a stopniowo przedstawiane są siatkarki, które je zastąpią. W ostatnim czasie do drużyny z Poznania dołączyła między innymi Ewelina Tobiasz, rozgrywająca, która w ostatnim sezonie wraz z Grot Budowlanymi Łódź zdobyła wicemistrzostwo Polski.

Po zakończonym na szóstym miejscu sezonie w I lidze kobiet drużyna prowadzona przez trenera Marcina Patyka przechodzi przebudowę. W zespole zostało pięć zawodniczek – przyjmująca Klaudia Świstek, środkowe Simona Dreczka i Aleksandra Muszyńska, atakująca Aleksandra Omelaniuk i libero Natalia Bogdanowicz. – Cały czas szukamy optymalnego wyglądu i składu naszego zespołu. Chcemy zacząć budować ten zespół nie na jeden sezon, żeby to była przygoda z Eneą Energetykiem Poznań i dziewczyny się rozjeżdżają. Chcemy budować zespół mógł pograć ze sobą dwa- trzy sezony. Jeśli po drodze przytrafi się bardzo wysokie miejsce i awans to też chcemy, żeby ten zespół nie musiał się cały rozsypywać. Ale na to potrzeba prób i czasu – wyjaśnił Robert Rakowski, prezes klubu.Nową rozgrywającą poznańskiego zespołu została Ewelina Tobiasz, która w poprzednim sezonie była zmienniczką Femke Stoltenborg w Grot Budowlanych Łódź. – Będzie grała na pewno. To jest zawodniczka dużego formatu, reprezentantka Polski kadetek i juniorek, miała przygodę w seniorskiej reprezentacji. Zawodniczka o bardzo dużym potencjale. Głodna gry i to bardzo mocno, ponieważ wiemy, że w Budowlanych Łódź była drugą rozgrywającą i bardzo chce grać. Myślę, że będzie to jeden z naszych mocniejszych punktów – skomentował transfer prezes Energetyka.

Klub z Poznania ogłosił również pozyskanie środkowej Magdaleny Jurczyk, która ostatni sezon spędziła w PWSZ Tarnów oraz libero Agaty Nowak z MKS-u Kalisz. Ostatnim nowym nabytkiem Enei Energetyka Poznań jest przyjmująca Katarzyna Bagrowska. To wychowanka poznańskiego klubu, finalistka mistrzostw Polski kadetek i juniorek. Nieoficjalnie z poznańskim pierwszoligowcem łączy się również Joannę Sikorską z PWSZ Tarnów.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi kobiet

źródło: inf. własna, wtk.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-05-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved