Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Ewelina Ryznar: Mamy grać jak najlepiej

fot. Łukasz Krzywański

Poli Budowlani Toruń sezon rozpoczął od porażki w Policach, ale w dwóch pierwszych setach pozostawił po sobie naprawdę dobre wrażenie. – Złożenia są takie, że mamy grać jak najlepiej i starać się wygrywać jak najwięcej i poprawić wynik z poprzedniego sezonu – powiedziała o celach swojej drużyny środkowa Ewelina Ryznar.

Nie mogę pogratulować wygranej nad mistrzyniami Polski, ale trzeba przyznać, że postawiłyście w dwóch pierwszych setach rywalkom trudne warunki.Ewelina Ryznar: – Starałyśmy się przede wszystkim odrzucić Chemika Police od siatki. Wiadomo, że wtedy gra jest czytelniejsza, łatwiej coś podbić w obronie czy zablokować. Później to Chemik nas odrzucił od siatki i w trzecim secie gra toczyła się już pod dyktando policzanek.

Można powiedzieć, że przystąpiłyście do tego meczu z luźniejszą głową, bo wiadomo, że nie byłyście faworytkami?

– Mam wrażenie, że na początku mimo wszystko byłyśmy bardzo spięte, zaczęłyśmy bardzo słabo, chyba od stanu 1:7. Później faktycznie się rozluźniłyśmy. Wiadomo, że dobre akcje budują, szkoda tylko tych końcówek dwóch pierwszych setów, gdzie oddałyśmy zupełnie pole Chemikowi Police.

Co się stało w tym trzecim secie, że był on już zupełnie jednostronny? Ta dziesięciominutowa przerwa miała na to jakiś wpływ?

– Nie mam pojęcia. Wydaje mi się, że to w dużej mierze był efekt dobrej zagrywki ze strony gospodyń. Później dołożyły do tego jeszcze dobry blok, przez który ciężko było się przebić. Co do tej przerwy to dziewczyny z Chemika miały dziesięciominutową przerwę i my, także ciężko się zasłaniać tym, że to ta przerwa nam zaszkodziła. Nie sądzę też, by nam zabrakło wiary, bo mobilizowałyśmy się w szatni. Chemik po prostu w tym secie pokazał, co potrafi.

Na co zespół Poli Budowlanych Toruń liczy w tym sezonie?

– Założenia są takie, że mamy grać jak najlepiej i starać się wygrywać jak najwięcej i poprawić wynik z poprzedniego sezonu. Jak to się wszystko ułoży, to się dopiero okaże.

Można powiedzieć, że cały czas jesteście też na etapie zgrywania się. Wiadomo, że kilka nowych zawodniczek dołączyło do was przed sezonem.

– Tak, to prawda. Mamy wprawdzie za sobą okres 2/5 miesiąca ciężkiej pracy, ale wiadomo, że mecze to jest zupełnie coś innego niż trening. Cały czas się docieramy i mam nadzieję, że będzie to wyglądało coraz lepiej.

Jaki to może być sezon, patrząc już tak ogólnie?

– Ja myślę, że może on być bardzo ciekawy, dosyć wyrównany. Przede wszystkim w tym sezonie są już spadki, więc walki do samego końca nie będzie brakowało. Sama jestem ciekawa, jak to będzie wyglądało.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-10-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved