Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > E. Polak: To jest piękno damskiej siatkówki (wideo)

E. Polak: To jest piękno damskiej siatkówki (wideo)

fot. Bogusław Krośkiewicz

Siatkarki KSZO Ostrowiec Św. pokonały po tie-breaku we własnej hali sopocianki i zapisały na swoim koncie bezcenne dwa punkty. Pomimo kilku mniejszych urazów i kontuzji siatkarek obu zespołów gospodynie i „atomówki” rozegrały bardzo emocjonujące spotkanie, pełne obron i długich wymian, będących ozdobą tego meczu. Kluczowym momentem pojedynku była obroniona przez ostrowczanki piłka meczowa. –  Myślę, że to jest po prostu piękno damskiej siatkówki i nieraz już takie sytuacje miały miejsce. Bardzo się cieszymy, że udało nam się wyjść spod tego „noża”, bo zostałybyśmy z zerowym dorobkiem punktowym, a tak mamy dwa oczka – mówiła po meczu Ewelina Polak, rozgrywająca KSZO.

Ostatnio przyzwyczaiłyście kibiców do tie-breaków. Tym cenniejsze, że ten w meczu z sopociankami był zwycięski, bo oddala to od was widmo walki w barażu…Ewelina Polak: – To prawda. Bardzo zależało nam na tej wygranej, wręcz musiałyśmy tego dokonać. Wiedziałyśmy, że drużyna z Sopotu też jest w podobnej pozycji, też musiała walczyć o punkty i dlatego ten mecz był taki nerwowy. Pojawiły się błędy i w naszych szeregach, i u rywalek. Cieszymy się, że ostatecznie przechyliliśmy szalę zwycięstwa na naszą stronę.

W czwartym secie przeważałyście dość wyraźnie, było 23:19, a pomimo tego wynik do końca wisiał na włosku. Jak to się stało, że to rywalki miały w górze piłkę meczową?

– Myślę, że to jest po prostu piękno damskiej siatkówki i nieraz już takie sytuacje miały miejsce. Bardzo się cieszymy, że udało nam się wyjść spod tego „noża”, bo zostałybyśmy z zerowym dorobkiem punktowym, a tak mamy dwa oczka. 

Wygrałyście czwarty pięciosetowy pojedynek w tym sezonie. Nauczyłyście się już radzić sobie z tym tzw. setem prawdy?

– Te tie-breaki chyba nam leżą. Te pierwsze dwa czy trzy piąte sety w sezonie nam nie wyszły. Teraz już w porównaniu z nimi idzie nam jak po maśle. (uśmiech)

Jesteśmy w takim momencie sezonu, że żadnej z drużyn nie omijają osłabienia. Zarówno wy, jak i sopocianki musiałyście na boisku walczyć nie tylko z przeciwniczkami, ale i własnymi kontuzjami…

– Tak, to już jest końcówka sezonu. Mamy marzec i każda z nas czuje już w kościach to pół roku ciężkiego trenowania, grania. Zmiany są nieuniknione i właśnie dlatego zespół tworzy 14 dziewczyn. Musi dochodzić do roszad, żadna z nas nie „pociągnie” całego sezonu, grając na takim samym poziomie. 

Cały wywiad można obejrzeć na naszym kanale youtube:

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-03-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved