Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Ewelina Polak: Czasem musimy robić coś, czego nie lubimy, żeby…

Ewelina Polak: Czasem musimy robić coś, czego nie lubimy, żeby…

fot. www.lsk.pls.pl

Chemik Police rozpoczął już przygotowania do nowego sezonu Ligi Siatkówki i chociaż na treningach nie ma jeszcze większości zawodniczek, to praca wre. Wśród siatkarek, które rozpoczęły treningi jest nowa rozgrywająca, Ewelina Polak. – Ja nie przepadam za tym okresem przygotowań. To jest strasznie ciężka praca, ja najbardziej lubię już tę część, w której się gra. To są już zupełnie inne emocje, inaczej człowiek żyje – od meczu do meczu. Teraz żyje się od treningu do treningu i czeka się na początek sezonu – mówiła na początku przygotowań.

Chemik Police ma za sobą pierwszy tydzień przygotowań do nowego sezonu Ligi Siatkówki Kobiet. Pierwsze etapy przedsezonowych treningów nie należą do ulubionych zawodniczek, także Eweliny Polak. – Kiedyś usłyszałam mądre zdanie. Czasem musimy robić coś, czego nie lubimy, żeby być lepszy w tym, co kochamy. I ja nie przepadam za tym okresem przygotowań. To jest strasznie ciężka praca, ja najbardziej lubię już tę część, w której się gra. To są już zupełnie inne emocje, inaczej człowiek żyje – od meczu do meczu. Teraz żyje się od treningu do treningu i czeka się na początek sezonu – mówiła nowa rozgrywająca polickiej ekipy.Ewelina Polak po raz pierwszy ma okazję trenować pod okiem zagranicznego szkoleniowca. – Trener wprowadza innowacje, ja do tej pory nie miałam okazji pracować z zagranicznym trenerem. Na pewno jest inaczej, ale oceniałabym to na plus – przyznała z uśmiechem siatkarka, dla której Chemik Police to jak na razie jeszcze nowe otoczenie. – Jest też zupełnie inny poziom oczekiwań, zupełnie inny poziom pracy wszystkich członków klubu, nie tylko zawodniczek i sztabu szkoleniowego, a wszystkich osób zaangażowanych dookoła. W innych klubach, przynajmniej w tych, z którymi ja miałam okazję się spotykać, nie było aż takiego poziomu – podkreślała Ewelina Polak. Rozgrywająca chwaliła również organizacje swojego nowego klubu. – Ogromny profesjonalizm – to na pewno mogę powiedzieć o moim nowym klubie. To nie tylko plotka, która krąży po Polsce, sama to sprawdziłam – mówiła z uśmiechem rozgrywająca.

To dopiero początek przygotowań polickiego zespołu, Grupa Azoty Chemik Police weźmie udział w trzech turniejach towarzyskich przed rozpoczęciem sezonu 2019/2020.  Pierwszym będą zawody w Goleniowie, gdzie policzanki zagrają z BKS PROFI-Credit Bielsko-Biała, ŁKS Commercecon Łódź i Bank Pocztowy Pałacem Bydgoszcz. Turniej rozegrany zostanie 13-15 września. Tydzień później policzanki wezmą udział w „Amica Cup” rozgrywanym w Szamotułach. W zawodach zagrają ŁKS oraz dwie drużyny niemieckiej ekstraklasy – Alianz MTV Stuttgart i Dresdner SC.  W ostatni weekend września Chemik zagra w Łodzi, gdzie pojawią się wszystkie cztery najwyżej plasujące się ekipy minionego sezonu LSK. Tym samym zmierzymy się z ŁKS, Developresem SkyRes Rzeszów i Grot Budowlanymi Łódź.

Inauguracyjna kolejka Ligi Siatkówki Kobie zaplanowana jest na weekend 12-13 października. Tydzień wcześniej policzanki wezmą udział w rywalizacji o Superpuchar Polski, gdzie zmierzą się z ŁKS-em Łódź.

źródło: chemik-police.com, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-08-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved