Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Ewelina Krzywicka: Zapowiada się walka na noże

Ewelina Krzywicka: Zapowiada się walka na noże

Bydgoski Pałac był lepszy od rywala w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła i zasłużenie wygrał 3:0. Wynik może być jednak nieco mylący, bo kibice zgromadzeni wczoraj w hali Łuczniczka na brak emocji nie mogli narzekać. – Potrafiłyśmy podbić po wyblokach dużo piłek i zamienić to na udane kontrataki – mówi przyjmująca Pałacu, Ewelina Krzywicka. – Jeszcze nic nie wygrałyśmy, w czwartek zagramy tak naprawdę od początku – dodaje.

Bydgoszczanki przystąpiły do tego meczu po niemal miesięcznej przerwie w rozgrywkach, gdyż ich rywalizacja z Developresem Rzeszów zakończyła się jeszcze przed świętami Wielkanocnymi. Krótszy czas bez rytmu meczowego miała Legionovia, która ostatnie spotkanie z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski rozegrała 9 kwietnia. – Byłyśmy spragnione gry, bo rzeczywiście minęło bardzo dużo czasu. Trenowałyśmy naprawdę mocno i czułyśmy się dobrze przygotowane – zdradza Ewelina Krzywicka. Cieszę się, że potrafiłyśmy pokazać się z dobrej strony i w tym ostatnim meczu w Łuczniczce godnie zaprezentować się kibicom. Bo po tak długiej przerwie nigdy nie wiadomo, co możemy pokazać, jest to pewną niewiadomą i nie od razu jest się w stu procentach pewnym swoich boiskowych zachowań.

I ta niepewność mogła być widoczna od pierwszych piłek spotkania. Początkowo to nasze rywalki miały inicjatywę i prowadziły w premierowej partii nawet ośmioma punktami, ale Pałacanki nie odpuściły i wyszły z tych opresji. Łatwo nie było także w drugim secie, kiedy to Legionovia miała czteropunktową przewagę. – Cieszę się, że wyszłyśmy obronną ręką szczególnie z tego pierwszego seta, w którym przegrywałyśmy już wysoko. Nie zwiesiłyśmy głów i pokazałyśmy, że potrafimy wychodzić również z takich wyników. Tylko się z tego cieszyć! – powiedziała przyjmująca Pałacu. Co musi zadziałać w takich sytuacjach, żeby udało się podnieść z niekorzystnego położenia? – Przede wszystkim zespołowość – każda musi sobie wzajemnie pomagać na boisku i nawet jak coś nie wyjdzie, żadna z nas nie może być pozostawiona sama sobie. I tak właśnie się stało. Żyłyśmy tym meczem i miałyśmy w głowie tylko jeden cel – wygrać. Jest fajna atmosfera, w trudnych sytuacjach zawsze pomagamy sobie na boisku i to jest naszą siłą – tłumaczy przyjmująca.

Od połowy drugiej partii Pałac już dominował na boisku. Momentami rywalki waliły głową w mur, bo na każde ich zagranie defensywa bydgoskiej drużyny umiała znaleźć rozwiązanie – czy to stawiając szczelny blok, czy dobrze ustawiając się w obronie. – W tym tygodniu trenowałyśmy szczególnie asekurację ataku i to przyniosło nam dziś sporo punktów. Potrafiłyśmy podbić po wyblokach dużo piłek i zamienić to na udane kontrataki. To był bardzo ważny element tego meczu – oceniła Ewelina. A w kontratakach Marlena Pleśnierowicz uruchamiała szybkimi rozegraniami wszystkie swoje koleżanki i każda z nich dołożyła cegiełkę do końcowego triumfu. Wysokiego prowadzenia w trzecim secie bydgoszczanki nie wypuściły z rąk i zwycięstwo 3:0 stało się faktem.

“Krzywa” podkreśla jednak, że do zajęcia dziewiątego miejsca w tegorocznej Orlen Lidze wiedzie jeszcze daleka droga. Rywalizacja toczy się do dwóch wygranych, a druga część jej odsłony zostanie rozegrana w czwartek w Legionowie. Jeśli gospodyniom uda się doprowadzić do stanu remisowego, dzień później obie drużyny ponownie wyjdą na parkiet, by zmierzyć się ze sobą w decydującym pojedynku. –  Wcale nie pojedziemy tam w roli faworyta. Jeszcze nic nie wygrałyśmy, w czwartek zagramy tak naprawdę od początku. Legionovia na pewno nie odda tego meczu bez walki, bo jej też zależy, żeby znaleźć się na tym dziewiątym miejscu. Zresztą pokazała w rywalizacji z KSZO Ostrowiec, że może przegrać na wyjeździe, by potem u siebie dwa mecze wygrać. Zapowiada się walka na noże!

źródło: kspalac.bydgoszcz.pl