Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Ewelina Krzywicka: Zagrywka Chemika Police była bardzo trudna

Ewelina Krzywicka: Zagrywka Chemika Police była bardzo trudna

fot. orlenliga.pl

– Zagrywka Chemika była trudna i jeżeli sobie nie przyjęłyśmy, to potem męczyłyśmy się na wysokiej piłce. Nie jesteśmy wysokim zespołem i lepiej radzimy sobie z piłki szybkiej – powiedziała po przegranej 0:3 z Chemikiem Police Ewelina Krzywicka, skrzydłowa Banku Pocztowego Pałacu Bydgoszcz. Teraz przed podopiecznymi trenera Piotra Mateli spotkanie z Developresem Rzeszów.

Nie mogę pogratulować ani punktów, ani zwycięstwa w Policach. Co zaważyło na tym, że to Chemik wygrał to spotkanie 3:0?Ewelina Krzywicka: – Zaczęłyśmy ten mecz dobrze, w pierwszym i trzecim secie wygrywaliśmy wysoko, ale od połowy partii Chemik Police serwował coraz mocniej. My miałyśmy kłopoty z wyprowadzeniem akcji. Zagrywka Chemika była trudna i jeżeli sobie nie przyjęłyśmy, to potem męczyłyśmy się na wysokiej piłce. Nie jesteśmy wysokim zespołem i lepiej radzimy sobie z piłki szybkiej.

Brak Moniki Fedusio był odczuwalny?

– Na pewno tak. Gdy Monika wchodziła z ławki czy rozpoczynała spotkanie w podstawowym składzie, to zawsze pomagała zespołowi. Brak jakiejkolwiek zawodniczki zawsze jest dla nas kłopotem, bowiem każda z nas daje z siebie 100% i pomaga w meczu.

Trudno wam było szczególnie w momencie, gdy pod siatką u rywalek była Chiaka Ogbogu, która zatrzymywała was niemiłosiernie.

– Dokładnie tak. Są jednak takie zawodniczki w lidze i trzeba sobie radzić. My skupiamy się na kolejnym meczu, a o tym zapominamy. Swoją drogą będzie niedługo okazja do rewanżu, bo zagramy z Chemikiem w ramach Pucharu Polski, więc nic straconego.

Pokonałyście już w tym sezonie obie ekipy z Łodzi, a teraz przed wami mecz z Developresem Rzeszów.

– Początek drugiej rundy jest dla nas ciężki, bo mamy zespoły z górnej półki. Nie poddajemy się jednak, wygrałyśmy z Budowlanymi i ŁKS-em, chciałyśmy z Chemikiem, ale się nie udało. Teraz koncentrujemy się już na meczu z Developresem i nie pozostaje nam nic innego, jak tylko walczyć. Czemu nie miałybyśmy zdobyć w nim punktów? Wiemy, że możemy to zrobić.

Przegrałyście z Chemikiem, ale generalnie chyba ze swojej postawy w tym sezonie możecie być zadowolone?

– Porównując zeszły sezon i ten, to jest zdecydowanie lepiej. Widać to nawet po miejscu w tabeli. Jesteśmy bardziej doświadczonym zespołem, a nie „dziewczynkami do bicia”. Bardzo mnie cieszy, że w każdym meczu potrafimy się postawić rywalowi. Przed nami jeszcze praktycznie cała druga runda.

Ten mecz z Chemikiem, który zagracie w Pucharze Polski, na pewno będzie inny. Faworytem jednak na pewno będzie Chemik. Z jakim wy nastawieniem wyjdziecie na boisko w tym spotkaniu?

– To będzie dla nas tak naprawdę bardzo ciężki tydzień, bo mamy mecz z Chemikiem, potem jedziemy do Bielska-Białej. Na pewno w meczu pucharowym damy z siebie 100% i nie przyjedziemy tutaj, żeby po prostu rozegrać mecz i jechać na spotkanie ligowe. W lidze z Chemikiem nic nie ugrałyśmy, ale dlaczego nie mamy tego zrobić w Pucharze Polski?

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved