Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Ewelina Krzywicka: W naszych głowach tylko misja „Bielsko”

Ewelina Krzywicka: W naszych głowach tylko misja „Bielsko”

Bydgoszczanki walczyły jak lwice, by podnieść z parkietu zwycięstwo w spotkaniu przeciwko ŁKS-owi Łódź. I udało się – mają kolejne trzy punkty do ligowej tabeli i mogą z dobrymi humorami czekać na następne starcie w Orlen Lidze.

– Dawno nie grałam tak trudnego meczu. Zgodnie z dziewczynami stwierdziłyśmy, że w tym sezonie jeszcze takiego nie było. Był on momentami bardzo dziwny – zdobywałyśmy cztery punkty, po chwili rywalki cztery i tak to się toczyło jak w rollercoasterze – podsumowała ostatni pojedynek Ewelina Krzywicka. Co według niej zadecydowało o wynikach poszczególnych setów? – Po drugiej stronie siatki stały doświadczone zawodniczki, które nie odpuszczały w żadnym momencie. Można powiedzieć, że weszłyśmy dobrze w mecz, bo pierwszy set wygrałyśmy wysoko. Drugi z naszej winy przegrałyśmy, bo wkradło się wtedy więcej błędów i gorzej od łodzianek zachowywałyśmy się przy trudnych piłkach. Potem porozmawiałyśmy sobie w szatni z trenerem, padło kilka mocniejszych słów, co dobrze na nas podziałało. W kolejnych setach dałyśmy już z siebie 200% i każda z nas może powiedzieć, że zrobiła absolutnie wszystko, by wygrać powiedziała zawodniczka.

Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę przy ocenie tego spotkania, jest z pewnością zespołowa gra bydgoskiej drużyny. Pięć zawodniczek z wyjściowej szóstki zakończyło mecz z dwucyfrową zdobyczą punktową, a rozsądnie piłki pomiędzy nie rozdzielała Marlena Pleśnierowicz. Obserwatorzy wskazują ten element jako jedną z głównych przyczyn wczorajszej wiktorii. – W zespole ŁKS-u większość piłek szła do Izabeli Kowalińskiej, która była w świetnej dyspozycji, ale w kluczowych momentach była jednak osamotniona. My jako takiej liderki nie miałyśmy, a atak rozkładał się na wszystkie zawodniczki, więc dziewczyny z Łodzi miały większy problem z ustawieniem szczelnego bloku. Na pewno ten mecz pokazał, że zespołowość to nasza mocna strona – przyznała przyjmująca.

Kolejną niewątpliwie ważną rolę odegrała odporność psychiczna podopiecznych Adama Grabowskiego. ŁKS prowadził już 10:4, by finalnie przegrać w secie 22:25. Co sprawiło, że bydgoszczanki stały się ekspertkami od sytuacji trudnych? – W zeszłym sezonie miałyśmy sporo takich momentów, kiedy wygrywałyśmy wysoko, a potrafiłyśmy te sety przegrać. Widać, że wyciągamy wnioski. W tym sezonie nie jesteśmy już zespołem do bicia. Wiemy w teorii co robić i potem potrafimy to przełożyć na boisko – jak sobie radzić i przede wszystkim jak nie popełniać starych błędów. Nie można spuszczać głowy, trzeba walczyć o każdą piłkę, bo tak jak ten wczorajszy mecz pokazał, wynik może się odwrócić w ciągu zaledwie kilku minut – zauważyła Krzywicka.

Pałacanki nie mają za dużo czasu na świętowanie – rozgrywki mocno przyspieszyły i w ciągu najbliższych dziesięciu dni zawodniczki te rozegrają trzy ligowe mecze. Łącznie w grudniu jest zaplanowanych aż pięć kolejek Orlen Ligi. – Zaczął się trudny okres, jest bardzo mało czasu na trenowanie. Musimy sobie z tym radzić, bo wiadomo, że każdy zespół jest w podobnej sytuacji. Teraz w głowie mamy tylko treningi, mecze i skupienie się na tym, żeby nasza gra wyglądała tak dobrze, jak do tej pory – dodała Ewelina Krzywicka. Już w sobotę w hali Łuczniczka po drugiej stronie siatki stanie bialski BKS, który aktualnie zajmuje dziesiątą lokatę w tabeli. Rywalki po ośmiu kolejkach mają na koncie dwie wygrane, obie odniesione w przekonującym stylu na własnym terenie. – My już dzisiaj zapomniałyśmy o meczu z ŁKS-em i w naszych głowach jest tylko misja „Bielsko” – jak wygrać i dobrze się zaprezentować. Grają tam dziewczyny bardzo wysokie, więc nasze rozgrywające będą musiały rozrzucać blok na siatce. Będzie to oczywiście zależało od naszego przyjęcia, wtedy rozgrywająca ma komfort i może sobie wybrać atakującą. Jeżeli to zafunkcjonuje, to będziemy grać równorzędny mecz z BKS-em – zapowiedziała „Krzywa”.

źródło: kspalac.bydgoszcz.pl