Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Ewelina Krzywicka: Przystąpiłyśmy do tego meczu jakby przestraszone

Ewelina Krzywicka: Przystąpiłyśmy do tego meczu jakby przestraszone

fot. orlenliga.pl

Siatkarki Pałacu Bydgoszcz nie sprawiły niespodzianki i przegrały z drużyną ŁKS-u Commercecon Łódź 0:3. Po pierwszym, bardzo nerwowym secie w wykonaniu gości później podopieczne Piotra Makowskiego dzielnie starały się znaleźć sposób na ominięcie łódzkiego bloku. Ostatecznie jednak w żadnej z odsłon nie udało im się dogonić faworytek w końcówce. – Myślę, że gdybyśmy tylko popełniły mniej błędów własnych, to ten mecz byłby zdecydowanie bardziej wyrównany. Stać nas było na to, by ugrać tutaj seta, a może i pokusić się o coś więcej – mówiła po meczu Ewelina Krzywicka.

Po pierwszym secie mogło się wydawać, że dostaniecie tutaj od łodzianek solidną lekcję siatkówki. Tak się jednak nie stało, obraz gry wyrównał się. Dlaczego tak długo zajęło wam wejście w to spotkanie?Ewelina Krzywicka:Wydaje mi się, że troszkę przystąpiłyśmy do tego meczu jakby przestraszone. Wiedziałyśmy, że ŁKS gra w tym sezonie bardzo dobrze i może nas to na początku usztywniło. Cieszy natomiast to, że w dwóch pozostałych setach nawiązałyśmy walkę. Myślę, że gdybyśmy tylko popełniły mniej błędów własnych, to ten mecz byłby zdecydowanie bardziej wyrównany. Stać nas było na to, by ugrać tutaj seta, a może i pokusić się o coś więcej. Niestety wydaje mi się, że właśnie nasze własne pomyłki zadecydowały o tym, że przegrałyśmy 0:3.

Podobnie jak w pierwszej rundzie siatkarki ŁKS-u sprawiły wam całe mnóstwo kłopotów swoim blokiem. Czy twoim zdaniem wynikało to głównie z dysproporcji w parametrach fizycznych zawodniczek na skrzydłach?

– Myślę, że tak. Nam tego wzrostu może w niektórych sytuacjach brakować. Wiadomo, że jeżeli gramy na wysokiej piłce, to na dobrze ustawionym bloku ŁKS-u trudno jest nam się przebić. Nie mamy takich parametrów jak dziewczyny z Łodzi, ale musimy sobie radzić inaczej. Jeżeli będziemy dobrze przyjmować, to ten blok będzie rozrzucony i ten problem zniknie. Przyjęcie jest tutaj kluczowe, bo jeżeli ono nie zawiedzie, to potem będziemy mogły sobie „poszaleć” na siatce.

W kilku ostatnich kolejkach miałyście kilka szans na przełamanie. Mierząc się z drużyną KSZO Ostrowiec Św. i Impelem Wrocław, ta sztuka wam się nie udała. Mecz z dąbrowiankami sprzed tygodnia był kluczowy?

– Na pewno bardzo podbudował nas mecz Pucharu Polski, który grałyśmy w Krakowie. To był dla nas taki impuls. Pokazałyśmy, że potrafimy grać i w końcu w to uwierzyłyśmy. W kolejnym spotkaniu z dąbrowiankami również utrzymałyśmy dobrą dyspozycję. Są takie mecze, z których musimy wywozić punkty, bo w końcowym rozrachunku może nam ich zabraknąć. Z lepszymi drużynami też walczymy o każdy punkt, bo każde oczko może zadecydować o tym, że pod koniec sezonu będziemy mogły spać spokojnie. Dlatego za każdym razem dajemy z siebie 100%.

Obecnie aż pięć drużyn znajduje się bardzo blisko strefy zagrożonej barażami o utrzymanie w lidze. Czy twoim zdaniem taka sytuacja utrzyma się aż do końca sezonu?

– Postaramy się, żeby tak nie było. Liga w tym roku jest bardzo wyrównana, więc tak naprawdę każdy z każdym może urwać punkty. Na pewno będzie ciekawie. Ja wierzę i mam nadzieję, że nie znajdziemy się na końcu stawki, na lokatach zagrożonych spadkiem.

Już za dwa dni zagracie w Pile o awans do półfinału Pucharu Polski. Czy dzięki temu, że są to zupełnie odrębne rozgrywki, uda wam się z nieco większą swobodą podejść do tego meczu?

– Myślę, że tak. Mamy chłodne głowy i możemy jedynie cieszyć się swoją grą. To jest jeden z meczów, który gramy bez patrzenia w tabelę. Dodatkowo bardzo motywujące jest to, że jeżeli wygramy, to jesteśmy już w finałach w Nysie. Możemy jedynie sprawić niespodziankę, wychodząc na boisko na tzw. „luzie” i grając to co na treningach. Czasami mamy z tym problem, by przenieść to co gramy na treningu na parkiet, jeżeli to się uda, to o wynik też jestem spokojna.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-02-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved