Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Ewelina Krzywicka: Byłyśmy nastawione tylko na zwycięstwo

Ewelina Krzywicka: Byłyśmy nastawione tylko na zwycięstwo

– Byłyśmy mega skupione na tym meczu, wiedziałyśmy, o co gramy i chciałyśmy zdobyć w tym spotkaniu całą pulę punktów. Byłyśmy nastawione tylko na zwycięstwo i dążyłyśmy w tym kierunku – powiedziała po sobotnim spotkaniu zawodniczka KS-u Pałacu Bydgoszcz – Ewelina Krzywicka.

W sobotę w Lidze Siatkówki Kobiet doszło do derbów Kujaw i Pomorza. Naprzeciw siebie stanęły zawodniczki Pałacu Bydgoszcz oraz POLI Budowlanych Toruń. Spotkanie, mimo ładunku emocjonalnego przed meczem, było bardzo jednostronne i w zasadzie tylko w pierwszym secie doszło do wyrównanej walki pomiędzy drużynami. Od drugiej partii prym wiodły już gospodynie, które pewnie zainkasowały trzy punkty do tabeli LSK.

Po spotkaniu swoje podopieczne pochwalił Piotr Makowski, który znalazł kilka istotnych elementów do odniesienia zwycięstwa. – Zagraliśmy dobry mecz przede wszystkim na zagrywce oraz w obronie. To pozwoliło nam odrzucić przeciwnika od siatki, bronić i wyprowadzać fajne, czasami nawet nieprawdopodobne akcje, bo dużo broniliśmy. Pokazaliśmy przede wszystkim kawał charakteru, gdyż w tym pierwszym secie wyszliśmy z trudnej sytuacji, a później graliśmy dla kibiców i nawet jak wygrywaliśmy wysoko, to nie odpuszczaliśmy, staraliśmy się grać do samego końca – stwierdził trener. W sukcesie Pałacu pomogła taktyka ustawiona na ten mecz, o czym więcej powiedziała libero z Bydgoszczy – Monika Jagła.Zrobiłyśmy wszystko tak, jak trenowałyśmy przez cały tydzień. Wydaje mi się, że wszystkie razem zagrałyśmy dobrze. Zagrałyśmy bardzo dobrze zagrywką, przez co przeciwniczki miały dość duży problem w przyjęciu. Wydaje mi się, że przyszłyśmy wszystkie na mecz mocno skoncentrowane, wiedziałyśmy, z kim będziemy grać, jakie mamy taktyki na Toruń. Sądzę, iż zagrałyśmy wszystko, co powiedział nam trener – rzekła młoda siatkarka. O koncentracji, jako jednym z kluczy do zwycięstwa, powiedziała także Ewelina Krzywicka.Cieszę się, że udało się wygrać w takim stylu, więc mamy głowy u góry i cieszę się, że jesteśmy najlepsze w województwie. Byłyśmy mega skupione na tym meczu, wiedziałyśmy, o co gramy i chciałyśmy zdobyć w tym spotkaniu całą pulę punktów. Byłyśmy nastawione tylko na zwycięstwo i dążyłyśmy w tym kierunku – dodała od siebie Krzywicka.

Jednocześnie po spotkaniu Makowski docenił klasę rywalek, przyznając, że nieco obawiał się sobotniego spotkania z Budowlanymi. – Zespół z Torunia jest bardzo dobry i on jeszcze będzie wygrywał. Nawet w pierwszym secie torunianki wyszły na prowadzenie 21:20 przez naszą niefrasobliwość. Jest to dobry zespół, przegraliśmy z nim przed sezonem, dlatego trochę się obawiałem tego spotkania, gdyż Budowlane to na pewno zespół, który potrafi grać – ocenił szkoleniowiec Pałacu.

Mimo pewnego zwycięstwa „Pałacanki” nie wystrzegały się błędów. W pierwszym secie gospodynie kontrolowały sytuację na boisku, prowadząc 20:15. Nagle jednak torunianki znalazły sposób na przeciwnika, zdobywając sześć punktów z rzędu. W tym meczu spory przestój nie przyniósł poważniejszych konsekwencji, lecz trener bydgoszczanek jasno stwierdza, że nad takimi rzeczami będzie pracował z zespołem. – Jeszcze mamy takie momenty, jak w pierwszym secie, gdzie przez chwilę byliśmy zdekoncentrowani. My przy prowadzeniu 20:15 nie powinniśmy stracić prowadzenia i nad takimi rzeczami będziemy jeszcze pracować – powiedział Makowski. W podobnym tonie o tej sytuacji wyraziła się także Krzywicka.Wiemy, nad czym musimy pracować. Nie możemy pozwalać sobie na takie przestoje jak w pierwszym secie, gdyż przeciwnik tylko czeka na nasze błędy – dodała przyjmująca.