Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Ewelina Brzezińska: Wywiozłyśmy punkt z trudnego terenu

Ewelina Brzezińska: Wywiozłyśmy punkt z trudnego terenu

– Wywiozłyśmy punkt z bardzo trudnego terenu. Grałyśmy z liderem i spodziewałyśmy się, że nie będzie to łatwe spotkanie. Fajnie, że obudziłyśmy się po dwóch przegranych setach i nasza gra stała się lepsza. Było dużo więcej pozytywnej energii – powiedziała po porażce z Budowlanymi Łódź zawodniczka BKS-u Profi Credit Bielsko-Biała, Ewelina Brzezińska.

Mimo że BKS Profi Credit Bielsko-Biała przegrał w Łodzi z Budowlanymi, to tanio skóry nie sprzedał ówczesnemu liderowi Orlen Ligi. Wprawdzie podopieczne Mariusza Wiktorowicza przegrywały 0:2, ale udało im się doprowadzić do tie-breaka, który padł łupem gospodyń. – Wywiozłyśmy punkt z bardzo trudnego terenu. Grałyśmy z liderem i spodziewałyśmy się, że nie będzie to łatwe spotkanie. Fajnie, że obudziłyśmy się po dwóch przegranych setach i nasza gra stała się lepsza. Było dużo więcej pozytywnej energii. Mam nadzieję, że zapamiętamy dobre momenty z tego meczu i przeniesiemy je na kolejne spotkania – powiedziała Ewelina Brzezińska, która podkreśliła, że tym razem dziesięciominutowa przerwa po drugim secie pomogła BKS-owi. – Czasami takie przerwy wybijają z rytmu, a czasami pomagają zespołowi. My dodatkowo się zmobilizowałyśmy, powiedziałyśmy sobie, że nie mamy już nic do stracenia. Uwierzyłyśmy w to, że można z Budowlanymi nawiązać wyrównaną walkę – dodała zawodniczka bielskiej drużyny.

Zwycięską passę podtrzymali Budowlani Łódź, jednak strata punktu słono ich kosztowała, bowiem stracili pozycję lidera w Orlen Lidze. Po meczu z BKS-em łodzianki nie ukrywały lekkiego niedosytu, bowiem ich celem na ten pojedynek było zdobycie kompletu punktów. – Patrząc na końcowy wynik i na to, co działo się w poszczególnych setach, cieszymy się ze zdobycia dwóch punktów, aczkolwiek nie ukrywam, że liczyłyśmy na trzy – powiedziała Gabriela Polańska, według której w przegranych setach łodziankom zabrakło dokładnego przyjęcia ustawiającego całą grę. – W przegranych setach miałyśmy trochę kłopotu w przyjęciu. To położyło się cieniem na naszą grę. Wcześniej piłka szła jak po sznurku i to był duży komfort. Ale oczywiście nie można zwalać całej winy na przyjęcie, bo na siatce też popełniłyśmy sporo błędów – zakończyła środkowa Budowlanych.