Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Ewelina Brzezińska: Naszym celem jest robić swoje

Ewelina Brzezińska: Naszym celem jest robić swoje

Siatkarki Trefla Proximy Kraków wygrały kolejny mecz przed własną publicznością. Tym razem w pokonanym polu zostawiły Pałac Bydgoszcz. – Najważniejsze jest to, że mamy trzy punkty mimo nie najlepszych momentów naszej gry. Bardzo się cieszymy, bo tu nie ocenia się stylu, tylko liczą się punkty, które są nam niezmiernie potrzebne – zaznaczyła po meczu Ewelina Brzezińska.

Pierwszy set sobotniego meczu w Krakowie dopiero po walce na przewagi padł łupem gospodyń, znacznie pewniej siatkarki Trefla Proximy wygrały drugą odsłonę. Po dziesięciominutowej przerwie podopieczne Alessandro Chiappiniego jednak rozluźniły się i przegrały do 12. Krakowianki nie dały sobie jednak wydrzeć punktów, w czwartej odsłonie wróciły do dobrej gry i cały mecz zakończył się wynikiem 3:1. – Mecz może nie był zbyt piękny w naszym wykonaniu, chociaż wynik w setach pokazuje, że potrafiłyśmy wygrywać wysoko, ale i wysoko przegrać. Jest troszeczkę ciężko, jesteśmy w takim momencie, że wkrada się zmęczenie, ale cały sztab ma tego świadomość. Po meczu mamy miłą niespodziankę w postaci 1,5 dnia wolnego, który będziemy mogły spędzić na regeneracji. Musimy być w stu procentach gotowe na Legionovię Legionowo, bo jesteśmy naładowane. Czekamy bardzo na ten mecz, bo pamiętamy pierwszą rundę i to boli. Mam nadzieję, że pokażemy fajną siatkówkę i przede wszystkim skuteczną – stwierdziła po meczu Ewelina Brzezińska.

W poprzednim sezonie przyjmująca Trefla Proximy Kraków zmagała się z problemami zdrowotnymi. Siatkarka nie ukrywała, że cieszy się z nagrody MVP, którą dostała po meczu z Pałacem. – Każdy mecz, który daję radę spędzić na boisku od początku do końca, to dla mnie duży sukces i bardzo cieszę się, że wróciłam po tej kontuzji, bo nie był to łatwy powrót. Wyjątkowo cieszę się z tej nagrody – powiedziała siatkarka.

Siatkarki z Krakowa stopniowo pną się w górę w ligowej tabeli. Po ostatnich zwycięstwach plasują się na 7. miejscu. – Zależało nam żeby wygrać to spotkanie i to się udało, najważniejsze jest to, że mamy trzy punkty mimo nie najlepszych momentów naszej gry. Bardzo się cieszymy, bo tu nie ocenia się stylu, tylko liczą się punkty, które są nam niezmiernie potrzebne – zaznaczyła. – Wiemy, że każde zwycięstwo oddala nas od strefy spadkowej i od czterech ostatnich miejsc, w których jest dużo nerwowości. Naszym celem jest robić swoje i uciekać jak najwyżej. Zobaczymy na koniec, na jakim miejscu wylądujemy. Mam nadzieję, że przy dobrych wiatrach i naszej dobrej i skutecznej grze to będzie fajny wynik, z którego będziemy się mogli wszyscy w Krakowie cieszyć – zakończyła siatkarka krakowskiego zespołu.

źródło: inf. własna, Oficjalny fanpage Proximy Kraków