Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Ewelina Brzezińska: Jest to dla nas bardzo słaby sezon

Ewelina Brzezińska: Jest to dla nas bardzo słaby sezon

fot. Łukasz Krzywański

– Liczyłyśmy na grę w play-off, ale tak szczerze mówiąc chyba nie zasłużyłyśmy na to, aby w tym sezonie być w ósemce. Słabo rozegrałyśmy całą rundę zasadniczą – powiedziała po porażce w Bielsku-Białej Ewelina Brzezińska, przyjmująca Energi MKS Kalisz, który nie zakwalifikował się do play-off LSK.

Siatkarki BKS-u Stali Bielsko-Biała w ostatniej kolejce fazy zasadniczej zapewniły sobie start w play-off. Stało się tak dzięki wygranej we własnej hali z Energą MKS Kalisz. – Zagrałyśmy całą drużyną. Wiedziałyśmy, że wszystko jest w naszych rękach, że kaliszanki nie przyjadą do nas i nie oddadzą nam meczu bez walki. Obie drużyny walczyły o awans do play-off. Nam się to udało – powiedziała Martyna Świrad, środkowa zespołu z Bielska-Białej, który w ostatnim czasie musiał walczyć z problemami zdrowotnymi w drużynie.– Mamy dobre zmienniczki, więc nie martwiłyśmy się tym. Bardziej koncentrowałyśmy się na tym, aby nie było żadnych powikłań – dodała zawodniczka BKS-u, który w play-off zmierzy się z wiceliderem po rundzie zasadniczej, czyli rzeszowskim Developresem. Obie drużyny spotkały się już nie tylko dwukrotnie w fazie zasadniczej, ale także w ćwierćfinale Pucharu Polski. – Mamy dwa tygodnie na przygotowania. Na pewno do Rzeszowa lepiej jechać niż do Polic – podkreśliła Martyna Świrad.

W gorszych nastrojach były siatkarki Energi MKS Kalisz, które stoczyły wyrównany pojedynek z gospodyniami, ale nie zdobyły w nim żadnego punktu do ligowej tabeli. – Czujemy rozgoryczenie i żal, że zabrakło nam kilku akcji do zwycięstwa. Jednak trzeba przyznać, że sportowo w decydujących momentach nie udźwignęłyśmy presji i dlatego wynik jest taki jaki jest. Bardzo słabo grałyśmy w obronie. Dziewczyny z Bielska-Białej dużo lepiej spisywały się w defensywie i dawały sobie szansę na kontry. U nas piłki wpadały w boisko. Każda nieudana akcja po naszej stronie powodowała, że głowy coraz bardziej spuszczałyśmy w dół – podkreśliła Ewelina Brzezińska, siatkarka ekipy z Kalisza, dla której obecny sezon nie jest udany, a porażka w Bielsku-Białej zamknęła jej drogę do walki w play-off.

– Liczyłyśmy na grę w play-off, ale tak szczerze mówiąc chyba nie zasłużyłyśmy na to, aby w tym sezonie być w ósemce. Słabo rozegrałyśmy całą rundę zasadniczą. Mecz w Bielsku-Białej był wyrównany. Walczyłyśmy jak mogłyśmy, na dodatek nasza drużyna jest zdziesiątkowana przez kontuzje. Mamy problemy zdrowotne i musiałyśmy sobie z nimi radzić. Pozostaje nam walka o dziewiąte miejsce, ale jest to dla nas bardzo słaby sezon – zakończyła przyjmująca zespołu znad Prosny.

źródło: BKS Bielsko-Biała - YouTube, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved