Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Ewa Śliwińska: Wygrałyśmy jednością

Ewa Śliwińska: Wygrałyśmy jednością

fot. Bogusław Krośkiewicz

Pokonując faworytki z Bielska-Białej, rzeszowianki zgarnęły pełną pulę punktów. – To jest pierwszy mecz, w którym każdy dołożył swoją cegiełkę. Każdy grał super. Oczywiście błędy się zdarzały, ale to co sobie założyłyśmy przed meczem, zrealizowałyśmy w stu procentach – mówiła Ewa Cabajewska, nie kryjąc radości z wygranej. – Trzymałyśmy koncentrację. Walczyłyśmy do końca o każdą piłkę i jak widać to się opłaciło – dodała Ewa Śliwińska.

 Zwycięstwem Developresu SkyRes Rzeszów 3:0 zakończył się mecz z BKS-em Aluprofem Profi Credit Bielsko-Biała. Sobotnie spotkanie ocenili obaj trenerzy, Jacek Skrok i Mariusz Wiktorowicz. – Gratuluję drużynie z Rzeszowa, bo zagrała fajne spotkanie. Dziewczyny były mocno zaangażowane, grały ofiarnie, miały dużo obron i były skuteczne w ataku. My natomiast zagraliśmy kiepski mecz. Nie zrobiliśmy krzywdy zagrywką przeciwnikowi. Bardzo słabo wypadliśmy, jeśli chodzi o atak i blok. Na usta cisną się po takim meczu mocne słowa. Katastrofa. Nie spodziewaliśmy się takiego spotkania – przyznał Mariusz Wiktorowicz, trener BKS-u Aluprofu Profi Credit Bielsko-Biała.

W zdecydowanie lepszym nastroju był na konferencji prasowej trener Developresu SkyRes Rzeszów. – Szczerze przyznam, że bardzo obawiałem się tego meczu. Z racji tego, że po drugiej stronie był trener, który bardzo dobrze znał Developres, jego słabe punkty. Bałem się, jak zareagują dziewczyny, ale jak widać moje zawodniczki zmobilizowały się na to spotkanie. To mnie bardzo cieszy i jestem pełen podziwu dla dziewczyn – powiedział Jacek Skrok, dodając po chwili. – Graliśmy bardzo dobrą zagrywką, co przełożyło się na bloki, na wyprowadzane kontry. To był klucz do zwycięstwa. Oprócz tego bardzo ładnie rozłożył się atak. Nie było tak, że jedna zawodniczka trzymała całą grę. Grałyśmy wszystkimi zawodniczkami, co widać po zdobyczach punktowych. To cieszy – zakończył

Radości po zwycięstwie nie kryła też kapitan Developresu SkyRes Rzeszów. – To jest pierwszy mecz, w którym każdy dołożył swoją cegiełkę. Każdy grał super. Oczywiście błędy się zdarzały, ale to co sobie założyłyśmy przed meczem, zrealizowałyśmy w stu procentach. Wiedziałyśmy, gdzie mamy zagrywać, jak ustawiać blok i to przełożyło się na wynik. Fajnie, bo wreszcie grałyśmy na luzie. Nie było stresu – powiedziała  Ewa Cabajewska.

Atak Developresu rozłożony był na wszystkie strefy. Świadczy o tym ilość punktów zdobytych przez poszczególne zawodniczki. Atakująca Magda Jagodzińska zdobyła 15 oczek, przyjmująca Ewa Śliwińska dołożyła 13 punktów, a środkowa Ana Otasević mecz zakończyła z 12 punktami na koncie. Tego samego nie można było powiedzieć o grze bielszczanek. – Było to chyba nasze najgorsze spotkanie w tym sezonie. Dawno nie widziałam nas takich bezradnych. Nie wyszłyśmy nawet z 20 punktów. Dziewczyny z Rzeszowa rozbiły nas blokiem. To była przepaść. Miałyśmy zaledwie pięć punktowych bloków, a Developres 13. Pozostaje mi tylko przeprosić kibiców za tak fatalne spotkanie – oceniła sobotni mecz kapitan BKS-u Aluprofu Profi Credit Bielsko-Biała, Małgorzata Lis.

Bardzo się cieszymy ze zwycięstwa. Bielszczanki były faworytem tego meczu, tym bardziej cieszy to, że je pokonałyśmy. Utrzymałyśmy koncentrację. Walczyłyśmy do końca o każdą piłkę i jak widać to się opłaciło – nie kryła zadowolenia Ewa Śliwińska, przyjmująca Developresu SkyRes Rzeszów, dodając. – Nasza forma ostatnio szła w górę. Od meczu z Legionovią było coraz lepiej. W Łodzi zabrakło nam trochę szczęścia. Z BKS-em już się udało. Byłyśmy pewne swego. Rzeszowianki nie kryły radości po ostatniej piłce meczowej. – Ciężko pracowałyśmy i jak widać przyniosło to wreszcie efekt – mówiła z uśmiechem rzeszowska przyjmująca. – Byłyśmy drużyną. Każda szła za każdą. Piłki były podbijane, gratulowałyśmy sobie, jak wyszła akcja. To jest budujące, jak czuje się wsparcie koleżanek z drużyny. Wygrałyśmy jednością – dodała Śliwińska.

źródło: developres.rzeszow.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved