Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Ewa Kwiatkowska zostaje w ŁKS-ie Łódź

Ewa Kwiatkowska zostaje w ŁKS-ie Łódź

fot. Sylwia Lis-Dubiel

Ewa Kwiatkowska przedłużyła kontrakt na sezon 2019/2020. Do ŁKS-u Commercecon Łódź dołączyła w 2016 roku. Z Łódzkimi Wiewiórami zdobyła wicemistrzostwo i mistrzostwo kraju, a kibicom ciężko jest wyobrazić sobie bez niej skład zespołu. Łódzka środkowa bloku nigdzie się jednak nie wybiera. 

Będzie to już czwarty sezon Ewy Kwiatkowskiej w biało-czerwono-białych barwach. Rodowita szczecinianka doskonale wpasowała się w łódzki klimat, który służy jej również przy wynikach sportowych.  Karierę sportową zaczynała w szczecińskim Piaście, a w 2006 roku rozpoczęła sześcioletnią przygodę z PSPS-em Chemik Police. Na pierwszą przeprowadzkę do klubu z województwa łódzkiego zdecydowała się w 2012 roku. Jedynkę Aleksandrów Łódzki reprezentowała przez jeden sezon, a następnie podpisała kontrakt z Zawiszą Sulechów. Z tą drużyną wywalczyła mistrzostwo I ligi kobiet. W 2015 roku powróciła do PSPS-u Chemik Police.Rok później podpisała kontrakt z beniaminkiem ekstraklasy – ŁKS-em Commercecon Łódź. I ta decyzja okazała się strzałem w „10”, podobnie jak każde kolejne przedłużenie umowy. W pierwszym sezonie wraz z zespołem zajęła 6. miejsce w Orlen Lidze, ale największe sukcesy świętowała w dwóch kolejnych. Najpierw przyszło wicemistrzostwo Polski, a w minionym sezonie upragnione złoto.

W sezonie 2018/2019 widzieliśmy ją na parkiecie nieco rzadziej niż w poprzednich. Dość pechowo dwukrotnie doznała kontuzji, które skutecznie eliminowały ją w z walki o pierwszą szóstkę. Wiemy jednak, że nie powiedziała ostatniego słowa i w tym sezonie na pewno będzie stanowiła mocny punkt drużyny.

Zobacz również:
Karuzela transferowa Ligi Siatkówki Kobiet

źródło: lkscommerceconlodz.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-08-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved